IX. Vánoční večer klubu MOVIK

20. Prosinec 2017  |  Antonín Modr

Uskutečnil se 12. prosince v prostorách repliky viniční stodoly v areálu Viničního domku v Modřanech. Letos už podeváté v tento vánoční čas přišli účastníci a hosté, aby se tímto originálním setkáním přátel dobrého vína rozloučili s devátým rokem činnosti a aktivit klubu MOVIK – Modřanského vinařského klubu. Vánoční večer je vždy speciální akcí, která se programem i průběhem vymyká pravidelným degustačním akcím v ostatních měsících roku. A jaké to bylo letos?

Foto a koláž Luděk Plohák

Foto z webu praha12.cz

Využili jsme i romanticky působící horní patro stodoly s dřevěnou podlahou a střešními trámy. Po celý večer byla k dispozici vítečná vína v neřízené degustaci. K vínu a dobré pohodě přišlo vhod bohaté, profesionálně připravené občerstvení. Náš host, akordeonista Tomáš Görtler, zahrál na harmoniku hudbu francouzské Bretaně, ale zdaleka nejen tu. Taky třeba skladby z repertoáru Jarka Nohavici, šansony, lidovky, nebo koledy. Trochu napětí přineslo losování tomboly. Na koho se štěstěna usmála, odnesl si hodnotnou cenu. Sabráží sektu a společným přípitkem vánoční setkání přátel vína vyvrcholilo.

Ve FOTOGALERII se můžete podívat na několik fotografií dokumentujících Vánoční večer MOVIKu. Snímky pořídili Hanka Tomsová a Luděk Plohák.