Newsletter
Přihlaste se pro odběr newsletteru
 
Novinky ve fotogalerii
 

Kalendář akcí klubu MOVIK na rok 2019.

16. Leden 2019  |  Antonín Modr

Kalendář akcí MOVIK – Modřanského vinařského klubu na rok 2019.
V průběhu tohoto roku se uskuteční celkem 9 akcí včetně jarního a podzimního výjezdu za vínem do vinorodých krajů. Na programu některých akcí se ještě pracuje a jejich náplň bude do kalendáře doplněna v krátké době.

Přehled termínů a akcí pro tento rok.

5. února – Speciální degustace žernoseckých vín.

Řízená ochutnávka pozoruhodných vín z Žernoseckého vinařství Velké Žernoseky. Vína s bohatou tradicí patřící bezesporu mezi to nejlepší, co pochází z České vinařské oblasti.

12. března – Chardonnay ve všech podobách.

Srovnávací degustace jedinečných vín z této ušlechtilé odrůdy, porovnávající vína z různých vinařství, různých ročníků a různých stylů. Chardonnay patří celosvětově k nejoblíbenějším vínům a proto si zaslouží naši pozornost. Budeme se mu věnovat!

9. dubna – Modřanská vína – originální vína z Modřanské vinice.

Degustační večer nabídne mimořádnou příležitost ochutnat svébytná vína vytvořená s láskou a péčí z hroznů vypěstovaných na svahu Modřanské vinice. Seznámíte se s několika vinaři, kteří si svá vína sami představí. Dozvíte se také něco o historii a současnosti zdejší vinice, dříve nazývané Arcibiskupská.

3. – 5. května – Vinařský víkend na Podluží

Jarní výjezd do vinorodého kraje, jehož cílem budou dvě obce v regionu Podluží a v nich tři vinařství. V Hruškách rodinné vinařství Beneš, v Moravské Nové Vsi pak Vinařství Glosovi a vinařství VINAART. Opět s bohatým programem. Setkání přátel a příznivců klubu MOVIK a milovníků dobrého vína. Akce v rámci projektu Poznávání vinařských regionů.

11. června – Degustace vybraných vín Znovínu Znojmo.

Řízená ochutnávka zajímavých vín z několika posledních ročníků, která zaujala svou kvalitou.

10. září – Rozloučení s létem aneb Kolem světa za vínem.

Každoroční pořad s konceptem „Víno a dovolená“. Degustace vín pořízených při prázdninových cestách po světě i po tuzemských sklepech a vinicích.

8. října – Říjnový degustační večer.

Program degustace se připravuje, bude upřesněn později.

Listopad – Podzimní výjezd do vinorodého kraje.

Akce se připravuje, termín a cíl výjezdu bude zveřejněn později. Víkendový výjezd za vínem do některého z vinařských regionů s programem ve vybraném vinařství. Setkání přátel a příznivců klubu MOVIK a milovníků dobrého vína.

10. prosince – XI.Vánoční večer klubu MOVIK.

Přátelský společenský večer s bohatým programem a volnou ochutnávkou vín na závěr 11. roku činnosti a aktivit klubu MOVIK – Modřanského vinařského klubu.

Změna programu vyhrazena.

< zpět