Open Air Speciální degustace vybraných vín Znovínu Znojmo.

1. Červenec 2020  |  Antonín Modr

V úterý 23. června, po více než čtyřech měsících od poslední akce klubu, přesně po 133 dnech, nám epidemiologická situace konečně umožnila uspořádat degustační večer a sejít se nad sklenkou vína. Degustace se uskutečnila za krásného letního počasí pod otevřeným nebem v příjemném prostředí zahrady Hotelu Braník.

Pro restart degustačních akcí naší „vinné“ společnosti jsem připravil ochutnávku znovínských vín. Vybral jsem do ní vína, která tvoří špičku produkce této firmy a rozhodně stojí za pozornost. Pro představu třeba trojici exkluzivních vín, zařazených mezi stovku nejlepších vín do reprezentativního Salonu vín ČR pro rok 2020. Ryzlink rýnský VOC 2018 z viniční trati Dívčí vrch ze Strachotic, Müller Thurgau 2018 pozdní sběr z Weinperků z obce Miroslav a Rulandské bílé 2017 pozdní sběr ze Šatova, vyrobené metodou sur lie. Jako třešnička na dortu byl pro milovníky sladších vín představen v „archivním okénku“ polosladký výběr z hroznů Tramín červený z ročníku 2009 z ikonické vinice U tří dubů.
____

Degustační list (pro zvětšení klikněte).

Věřím, že už bude líp a sejdeme se ve zdraví po prázdninách v úterý 8. září.