Newsletter
Přihlaste se pro odběr newsletteru
 
Novinky ve fotogalerii
 

PODZIMNÍ VÝJEZD DO KRAJE, KDE SE RODÍ VÍNO – VINNÉ SKLEPY KUTNÁ HORA 17. až 18. listopadu.

14. Říjen 2017  |  Antonín Modr

KOMPLETNÍ INSTRUKCE PRO ÚČASTNÍKY PODZIMNÍHO VÝJEZDU DO KUTNÉ HORY (čtěte prosím pozorně).
Počet účastníků výjezdu je limitován a jeho program je organizován pro počet do 22 osob!!! Proto s přihlášením neotálejte!

Jestliže vám bude chybět nějaká informace, kterou jste níže nenašli, nebo se budete chtít na cokoliv zeptat, neváhejte a volejte nebo pište na známé kontakty:

Antonín Modr, tel. 737 586 664, e-mail modr@klub-movik.cz

TERMÍN AKCE:
pátek 17. a sobota 18. listopadu 2017

NÁPLŇ A ÚČAST:
neformální setkání milovníků vína a příznivců klubu MOVIK, kterého se může zúčastnit každý kdo má rád dobré víno a chce se o něm dozvědět něco více. Není důležitá míra zkušeností s tímto nápojem, ale chuť více mu porozumět a poznat místa, kde se víno rodí.

MÍSTO A ČAS SRAZU:
V 11.50 hodin před vstupem do podnikové prodejny VS Kutná Hora.
Adresa vinařství je ul. Jiřího z Poděbrad č. 288, Kutná Hora. Vstup do prodejny je však z opačné strany klášterního areálu od ulice Československých legionářů!

CENA:
1.850,- Kč za osobu.

CO JE ZAHRNUTO V CENĚ:
- welcome drink po příchodu do vinařství
- páteční oběd s doprovodem vína v degustační místnosti v prostorách kláštera sv. Voršily
- páteční komentovaná prohlídka kláštera a prohlídka klášterních sklepů
- večerní řízená ochutnávka vín s posezením včetně občerstvení formou kombinace studeného a teplého rautu nahrazujícího večeři
- klavírní doprovod při večerním posezení
- sobotní dopolední komentovaná prohlídka Kutné Hory s průvodcem
- organizační náklady

CO V CENĚ NENÍ:
ubytování a doprava do KH jsou individuální.

PŘIHLÁŠKA, ÚHRADA a STORNO ÚČASTI.
Přihlásit se můžete jednoduše emailem na adresu modr@klub-movik.cz. Z DŮVODU VELKÉHO ZÁJMU O ÚČAST VYČKEJTE PROSÍM PO ODESLÁNÍ PŘIHLAŠOVACÍHO EMAILU NA POTVRZENÍ PŘIJETÍ VAŠÍ PŘIHLÁŠKY S OZNÁMENÍM STATUSU ÚČASTNÍK NEBO NÁHRADNÍK.

Přijde-li Vám oznámení, že jste účastník, teprve potom potvrdíte svou účast zasláním úhrady ve výši 1.850,- Kč za osobu na účet číslo 238362992 / 0300, nejpozději do pátku 27. října. Jako zprávu pro příjemce připište jména všech osob, za něž je platba složena. Přihlášením zároveň vyjadřujete souhlas s programem a podmínkami účasti na akci a plně je akceptujete. Po uzávěrce přihlášek 27. 10. je účast možno zrušit již jen se storno poplatkem 50 %, nebo platbu v plné výši převést na nákup vína z nabídky MOVIK – Modřanského vinařského klubu, nebo na některou ze služeb nabízených na www.klub-movik.cz.

UPOZORNĚNÍ: ti z Vás, kteří se zúčastnili degustačního večera MOVIKu minulé úterý 10. 10. a využili tam avizované možnosti přihlásit se na výjezd za vínem přednostně, vaše přihlášení platí a nemusíte se přihlašovat znovu. Jste již zaregistrovaní a stačí jen včas uhradit platbu.

UBYTOVÁNÍ.
Ubytování si zajišťuje každý účastník individuálně dle svých potřeb, nároků a možností. Cena ubytování není součástí ceny akce. KH má poměrně velké ubytovací kapacity. Náš pobyt v tomto městě sice nebude v plné turistické sezóně, nicméně Vám doporučuji zajistit si ubytování včas.

Kontakty na doporučené ubytování, ale možno kdekoliv jinde:
Hotel U kata http://www.ukata.cz/
Hotel U zvonu http://www.uzvonu.cz/
Hotel Mědínek http://www.medinek.cz/
Penzion Bed and Breakfast http://www.bed-breakfast.cz/
Hotel Kréta http://www.hotelkreta.cz/

STRAVA.
V pátek v poledne ve vinařství zasedneme ke společnému obědu s doprovodem vína. Při večerní degustaci s posezením bude k dispozici občerstvení formou kombinace studeného a teplého rautu nahrazujícího večeři.

KUTNÁ HORA.
Představovat Kutnou Horu by bylo zbytečné jako nošení dříví do lesa. Místo toho se můžete podívat třeba na některé video. Pro přehrání klikněte na obrázek.

Krátká procházka Kutnou Horou

Miroslav Táborský provází Kutnou Horou v dokumentu ČT

VINNÉ SKLEPY KUTNÁ HORA http://www.vinokutnahora.cz/
Vinné sklepy Kutná hora založil v roce 2002 známý vinař a šiřitel vinařské kultury v Čechách pan Stanislav Rudolfský. Společnost sídlí v části areálu kláštera sv. Voršily, který byl postaven v 1. pol. 18. století slavným stavitelem Kiliánem Ignácem Diezenhoferem. V současnosti vede firmu syn Lukáš se sestrou Stanislavou a cílevědomě pracují na obnově dlouholeté tradice pěstování révy a výroby vína na Kutnohorsku. Na obnovených původních historických tratích ve městě a okolí pěstují révu na 54 ha vinohradů. Zdejší vinice spadají do Mělnické vinařské podoblasti. Kromě kutnohorských vinic pečují rovněž o obnovenou historickou vinici Nad zámkem v Kuksu. Společnost má certifikaci BIO a jako jediné vinařství v ČR je držitelem prestižního certifikátu biodynamického zemědělství DEMETER.

K PROGRAMU (drobné změny vyhrazeny).
Pátek 17. 11.
Po individuálním příjezdu do Kutné Hory doporučuji zaparkovat vozidlo na parkovišti Vašeho hotelu nebo penzionu, kde Vás však pravděpodobně budou moci ubytovat až odpoledne. Nebojte, bude na to čas. Tohle se Vás nebude týkat, jestli se rozhodnete přijet vlakem.

Všichni se sejdeme 10 minut před 12. hodinou před vstupem do podnikové prodejny VS KH (přístup od ulice Československých legií). Buďte dochvilní, protože ve 12:00 startuje náš bohatý program krátkým uvítáním ve vinařství a welcome drinkem speciálním Sektem Cuvée Kuks. Po téhle příjemnosti zasedneme ke společnému obědu v prostorách vinařství v klášteře sv. Voršily. Podávat se bude hovězí consommé (extra silný vývar z kostí zesílený masem a zeleninou), Siven na grilu nakládaný v bylinkách s pečenými brambůrkami, dezert, káva. Každý chod menu bude doprovázet určité víno, které ho vhodně doplní a umocní náš kulinářský zážitek. Po 14:00 hodině se rozejdeme a opustíme vinařství. Máme čas do 16:15 hodin, abychom se v klidu ubytovali a načerpali síly během krátkého individuálního odpočinku. V 16:15 se sejdeme k večerní části programu opět na stejném místě jako v poledne, tedy před vstupem do podnikové prodejny vinařství. Odtud se vydáme ke komentované prohlídce kláštera sv. Voršily. Prohlédneme si také klášterní sklepy, které vinařství využívá ke zrání vína v sudech. V degustační místnosti pak bude následovat řízená ochutnávka kutnohorských vín doplněná občerstvením formou rautu – kombinace teplé a studené kuchyně. K příjemnému posezení patří i příjemná hudba. A tak nám ho zpestří libé tóny klavírního doprovodu. Předpokládaný konec ve 23:00 hodin, „klášterní klid“…

Sobota 18. 11.
V sobotu po individuální snídani bude sraz v 10:00 hodin. Místo srazu Vám upřesním v průběhu pátečního programu. Z místa srazu se vydáme s průvodcem na komentovanou prohlídku města Kutné Hory. Bude trvat 1,5 – maximálně 2 hodiny. Navštívíme Chrám sv. Barbory a průvodkyně nás provede historickým centrem města. Prohlídku KH ukončíme kolem poledne. Tím bude naplněn poslední bod programu akce a naše společné podzimní putování za vínem v Čechách ukončíme. Oběd i odpolední program je už individuální a stejně jako doba odjezdu domů záleží jen na Vašem rozhodnutí.

Na shledanou v Kutné Hoře!

< zpět