Newsletter
Přihlaste se pro odběr newsletteru
 
Novinky ve fotogalerii
 

Speciální degustace vín vinařství Milana Sůkala.

16. Únor 2018  |  Antonín Modr

Pravidelné vinařské akce letošního roku jsme odstartovali 6. února prvním letošním degustačním večerem. Byl tematicky koncipován jako řízená degustace pozoruhodných vín jednoho z nejlepších tuzemských vinařů, Milana Sůkala z Nového Poddvorova.

Milan Sůkal

Kvalitu jeho vín, která jsme měli příležitost poznat již v rámci jarního výjezdu MOVIKu za vínem v roce 2016, jsme si připomněli degustací šesti vzorků bílých a třech červených. V závěru minulého roku dosáhl Milan dalšího velkého úspěchu. Umístil se na skvělém 3. místě v prestižní soutěži Vinař roku České republiky 2017. Získal také ocenění společnosti Makro ČR pro nejúspěšnější rodinné vinařství v této soutěži. Obrovský osobní úspěch podtrhl ještě jeho Pinot Noir 2015 výběr z hroznů, který se stal Šampionem červených vín. I tohle mimořádné víno jsme chutnali. Bylo součástí sestavy prezentovaných vín. „Králem večera“ bílých vín zvolili účastníci degustace v závěrečné anketě Chardonnay 2015 pozdní sběr, suché víno zrající v keramické nádobě12 měsíců na jemných kvasnicích. Z červených vín se ocenění „Král večera“ dostalo Merlotu 2012 Reservě, která zrála 20 měsíců v nových sudech z francouzského dubu.
Nemohu zapomenout poděkovat ještě Ondrovi, který nám představil svá dvě vína z Modřanské vinice. Výborné svěží aromatické cuvée z Ryzlinku rýnského a Kerneru a pěkně barevné červené Zweigeltrebe s tónem dřeva. A dík patří také Alence za obohacení připraveného občerstvení o skvělé domácí minipizzy, které moc chutnaly.
Pro rozptýlení byl připraven malý zábavný test s vinařskou tématikou, jehož vítěz si odnesl láhev Sůkalova vína. Byl to skvělý večer!

< zpět