Newsletter
Přihlaste se pro odběr newsletteru
 
Novinky ve fotogalerii
 

Speciální degustace vybraných vín Znovínu Znojmo.

1. Červenec 2019  |  Antonín Modr

Poslední degustační večer před letní přestávkou v aktivitách klubu MOVIK se konal v úterý 11. června v restauraci Jemný bistro. Uskutečnil se díky vstřícnosti a ochotě majitelek této originální modřanské restaurace, které nám nezištně vyšly vstříc a nabídkou prostoru nám tak umožnily vyřešit momentální „krizi“, za což jim patří velký dík.
Hlavním tématem degustace byla vína ze Znovínu Znojmo se sídlem v Šatově. Znovín se řadí mezi přední výrobce vína a pěstitele vinné révy, v našich poměrech patří mezi střední až větší vinařské firmy s produkcí cca 4 milionů lahví ročně. Obhospodařuje přes 500 ha vlastních vinic na Znojemsku a Hustopečsku. K „rodinnému stříbru“ vinařství patří ikonická vinice Šobes.
Ze širokého sortimentu takto velké firmy jsme doslova za tropického počasí, které ten den panovalo, degustovali výběr 12 vín, stvořených znovínskými sklepmistry Antonínem Zatloukalem, Petrem Drozdem a Radomírem Hodečkem. Dvanáct perliček, které představují část z těch nejzajímavějších vín z produkce od ročníku 2015. Která vína jsem do výběru zařadil a co se degustovalo zjistíte z degustačního listu.

DEGUSTAČNÍ LIST (pro zvětšení klikněte na obrázek)

Kromě uvedených vín to byl navíc sekt Znovín Classic brut, kterým jsme připili k životnímu jubileu Alence a Mílovi Frühaufových. Degustaci doplnili ještě dvě excelentní „vsuvky“. Suché Sylvánské zelené 2017 ze Školního statku Mělník, zařazené mezi 100 nejlepších vín do Salonu vín ČR pro rok 2019 (do ochutnávky vložili Zavázalovi) a izraelské víno z Golanských výšin Yarden Cabernet Sauvignon 2014 z Golan Heights Winery (od oslavenců Frühaufových).

V anketě o „Krále večera“ (volilo se jen z degustovaných vín Znovínu) zvítězil Ryzlink rýnský 2015, suchý pozdní sběr z vinice Šobes.

Po klikutí na koláž níže spustíte krátkou animaci…

< zpět