Vinařský víkend v Čejkovicích – Jarní výjezd do vinorodých krajů.

12. Květen 2018  |  Antonín Modr

4. – 6. května jsme vyrazili poznávat vína a výrobní postupy čejkovických vinařů Petra Bízy a Jakuba Šamšuly. Tradiční akce přátel a příznivců klubu MOVIK a milovníků dobrého vína měla bohatý program a užili jsme si při ní neopakovatelné zážitky. Obsáhlá komplexní instruktáž technologie výroby vína při exkurzi vinařství Bíza. Výjimečná filozofie a vize jak dělat víno byla doložena řízenou degustací šestnácti vzorků. Skvělý zážitek z vína podpořilo i bohaté občerstvení. Druhý den dopoledne pro nás před hotel Albor přijel „konibus“ a na koňském povoze jsme při 2hodinové projížďce projeli vinicemi v okolí Čejkovic. Kočí pan Ošťádal přidal komentář k místům, kterými jsme projížděli. Úžasným zážitkem byly dvě zastávky, při nichž jsme přímo ve vinici ochutnali několik vzorků vína od Petra Bízy. V sobotu v podvečer jsme se vydali do druhého vinařství. Sympatický vinař Jakub Šamšula nás provedl historickým sklepem a podrobně nám přiblížil klasickou metodu výroby sektů druhotným kvašením v láhvi. V útulné degustační místnosti nad sklepem pak následovala řízená degustace vín. Po ní opět výborné bohaté občerstvení k vínu. Nedělní dopoledne jsme vyplnili exkurzí v provoněné výrobně bylinných bio-čajů Sonnentor. Po komentované prohlídce ještě možnost nakoupit si produkty v podnikové prodejně a občerstvit se v příjemném prostředí čajovny a kavárny „Čas na čaj“. Tím jsme zakončili náš společný program. Víkend jsme si opravdu užili. Fotky z akce si můžete prohlédnout ve FOTOGALERII. Jejich autory jsou Frühaufovi a MOVIK.