Newsletter
Přihlaste se pro odběr newsletteru
 
Novinky ve fotogalerii
 

VINAŘSKÝ VÍKEND V ČEJKOVICÍCH 4. – 6. května 2018, JARNÍ VÝJEZD DO VINORODÝCH KRAJŮ.

17. Březen 2018  |  Antonín Modr

KOMPLETNÍ INSTRUKCE PRO ÚČASTNÍKY VINAŘSKÉHO VÍKENDU V ČEJKOVICÍCH (čtěte prosím pozorně).
Počet účastníků jarního výjezdu je limitován a jeho program je organizován pro počet max. do 18 osob!!! Proto s přihlášením neotálejte!

Jestliže vám chybí nějaká informace, kterou jste níže nenašli, nebo se chcete na cokoliv zeptat, neváhejte a volejte nebo pište na známé kontakty:

Antonín Modr, tel. 737 586 664, e-mail modr@klub-movik.cz.

TERMÍN AKCE:
4. až 6. května 2018, pátek večer až neděle.

NÁPLŇ A ÚČAST:
neformální setkání příznivců klubu MOVIK, kterého se může zúčastnit každý, kdo má rád dobré víno a chce se o něm dozvědět něco více. Není důležitá míra zkušeností s tímto nápojem, ale chuť více mu porozumět a poznat místa, kde se víno rodí. Akce je určena Vám, kdo máte rádi turistiku, baví Vás poznávat nová zajímavá místa, a kdo jste pozitivně naladěni a nezkazíte žádnou legraci.

CENA:
2.417,- Kč za osobu

CO JE ZAHRNUTO V CENĚ:
- páteční prohlídka Vinařství Petr Bíza s řízenou degustací vín s posezením, s občerstvením plně nahrazujícím večeři a s konzumací domácích lahůdek
- sobotní dopolední originální zážitková projížďka „Konibusem“
- sobotní odpolední exkurze v Bednářství Bařina, výroba sudů
- sobotní celovečerní degustace s občerstvením ve Vinařství Jakub Šamšula
- nedělní dopolední zážitková exkurze v Bylinkovém ráji Sonnentor ve výrobě biočajů a biokoření
- organizační náklady

CO V CENĚ NENÍ:
- ubytování (informace k možnosti ubytování v kapitole UBYTOVÁNÍ)
- doprava do místa setkání v Čejkovicích

PŘIHLÁŠKA, ÚHRADA a STORNO ÚČASTI.
Přihlásit se můžete jednoduše emailem na adresu modr@klub-movik.cz. Svou účast potvrdíte zasláním úhrady za Vaši účast ve výši 2.417,- Kč za osobu na účet číslo 238362992 / 0300 nejpozději do pátku 6. dubna. Jako zprávu pro příjemce napište celé jméno osob, za něž je platba složena. Přihlášením zároveň vyjadřujete souhlas s programem a s podmínkami účasti na akci a plně je akceptujete. Po uzávěrce přihlášek 6. 4. je účast možno zrušit již jen se storno poplatkem 50 %, nebo platbu v plné výši převést na nákup vína z nabídky MOVIK – Modřanského vinařského klubu, nebo na některou ze služeb nabízených na www.klub-movik.cz.

UPOZORNĚNÍ: Kdo jste využili možnosti a přihlásili jste se už na posledním degustačním večeru MOVIKu 13. 3., vaše přihlášení platí a nemusíte se přihlašovat znovu. Jste již zaregistrovaní.

UBYTOVÁNÍ.
Přestože Čejkovice jsou známým centrem vinařské turistiky, nemají příliš velké ubytovací kapacity. Setkání sice neproběhne ještě v plné turistické sezóně, ale může být problém při individuálním zajišťování ubytování. Proto Vám doporučuji zajistit si ubytování co nejdříve.

Tipy na ubytování:

http://www.cejkovice.cz/institucefirmy-a-podnikatele/ubytovani-a-stravovani

Jestli ubytování neseženete, nebo netrváte na tom ponechat si volnost při jeho výběru, nebo se tím prostě nechcete zabývat, mám pro účastníky výjezdu zarezervovanou určitou kapacitu lůžek v Penzoionu Albor a v Hotelu Zámek. Chcete-li využít této nabídky, napište Váš požadavek na ubytování zároveň s přihláškou. Po přihlášení obdržíte individuálně informaci o Vašem ubytování a nabídnu Vám pokoj tak, abyste byli spokojeni a měli předem jistotu soukromí.

Adresy ubytování:
Hotel a Penzion Albor, Masarykova 309, 696 15 Čejkovice, http://www.albor.cz

Hotel Zámek, Templářská 1, 696 15 Čejkovice, http://www.hotelcejkovice.cz

STRAVOVÁNÍ.
Při páteční celovečerní degustaci ve Vinařství Bíza je zajištěno občerstvení plně nahrazující večeři. Občerstvení je zajištěno také při sobotní večerní degustaci ve Vinařství Jakub Šamšula. Pro ubytované v Hotelu Zámek je snídaně zahrnuta v ceně za ubytování. Nocležníci v penzionu Albor si mohou snídani objednat po příjezdu v recepci.

PROGRAM VINAŘSKÉHO VÍKENDU (drobné změny vyhrazeny).

http://www.cejkovice.cz

Když milovník vína zaslechne slova Noviny, Niva hrbatá, Helezný díl, Kostelnické, Kontrbovce, Novosády či Odměry, je mu jasné, že je řeč o vinicích kolem Čejkovic. Ano, Čejkovice jsou cílem našeho výjezdu za vínem. Tato obec leží nedaleko Velkých Bílovic v okrese Hodonín. Rozlohou vinic je po Velkých Bílovicích a Valticích třetí největší vinařskou obcí v Česku. Čejkovice jsou známým centrem vinařské turistiky a výtečných vín Velkopavlovické vinařské podoblasti. Patří k nejteplejším místům v naší republice. Průměrná teplota vzduchu je zde 9,2°C. V Čejkovicích se seznámíme s víny z Vinařství Bíza a Vinařství Jakub Šamšula.

Vinařství Jakub Šamšula https://www.samsula.cz
Moderní dynamické butikové Vinařství Jakub Šamšula je finalistou prestižní soutěže Vinařství roku 2017 v kategorii Malá vinařství (do 50.000 lahví). Hospodaří na 2 ha vinic a jeho roční produkce je cca 25.000 lahví. Specializuje se na výrobu limitovaných partií přívlastkových vín.

Vinařství Bíza http://www.bizavino.cz
Rodinná firma Vinařství Petr Bíza vyprodukuje z hroznů z 5 ha vlastních vinic cca 65.000 lahví ročně. Navazuje na tradici předků, kteří přišli v roce 1771 na Moravu z Francie. Ing. Petr Bíza se specializuje na výrobu přívlastkových, archivních a speciálních vín nejvyšší jakosti. Jeho specialitou jsou červená odrůdová vína a jejich cuvée, která u nás patří k absolutní špičce. Svědčí o tom skutečnost, že například jeho vlajkové Grand Cuvée Bizé se podávalo na Pražském hradě při návštěvě Prince Charlese v roce 2010 a při oficiální návštěvě čínského prezidenta v roce 2016 byl součástí slavnostního menu Cabernet Sauvignon 2013 výběr z hroznů.

Bodový scénář Vinařského víkendu.
Pátek.
Příjezd do Čejkovic – naplánujte si cestu tak, abyste se stihli pohodlně ubytovat a abyste stihli začátek programu.

18:45 sraz na večerní akci je před známou restaurací ALBOR na hlavní ulici protínající obec. Adresa je Masarykova ulice 309 (nelze přehlédnout). Buďte prosím dochvilní ☺! Odtud se společně přesuneme do nedalekého vinařství, místa prvního degustačního večera.

19:00 Vinařství Petr Bíza. Začínáme exkurzí vinařství a výrobní technologie. Po komentované prohlídce se přesuneme do degustační místnosti. Tam bude následovat řízená ochutnávka vín, vedená sympatickým vinařem Petrem Bízou osobně, spojená s občerstvením a konzumací místních lahůdek. Dále pokračuje volná zábava a popíjení dobrého vína. Předpokládaný konec do 23:30 hod.

Sobota.
Sobota ráno individuálně snídaně.

10:30 Sraz před restaurací ALBOR, nasedáme na „konibus“ – povoz tažený koňmi, který nás proveze vinicemi a okolím Čejkovic. Při této originální zážitkové projížďce budou vínko i skleničky pro všechny k dispozici… Tak ať nám přeje počasí!

12:00 Návrat z projížďky před restauraci ALBOR. Individuálně možnost zajít si na oběd nebo si zarelaxovat.

13:45 Sraz před restaurací ALBOR odkud se společně přesuneme do nedalekého bednářství, kde nás mistr pan Bařina seznámí s výrobou dřevěných sudů.
Po exkurzi v Bednářství Bařina individuální volno.

17:45 Sraz před restaurací ALBOR a přesun do místa druhé celovečerní degustace.

18:00 Vinařství Jakub Šamšula. Prohlídka vinařství, řízená degustace vedená vinařem, s občerstvením (obložený talíř, kuřecí řízečky, tatarský biftek, zelenina, pečivo…) ve stylové degustační místnosti a následné posezení. Předpokládaný konec do 23:30 hod.

Neděle.
Neděle ráno individuálně snídaně.

9:45 Sraz před restaurací ALBOR a odchod k Bylinkovému ráji Sonnentor.

10:00 Voňavá zážitková exkurze v Bylinkovém ráji Sonnentor, výrobci biočajů a biokoření, bude osvěžením pro naše unavené smysly. Poznáme tajemství zrození nálevového sáčku čaje od pěstování bylin až po šálek čaje.

Po zážitkové exkurzi si můžete vychutnat výborné čaje SONNENTOR či kávu SINGLE ORIGIN se skvělými místními dezerty a zákusky ve firemním čajovém salonu s kavárnou „Čas na čaj“ (už ve vlastní režii), rozhlédnout se z „Vyhlídky na výsluní“ s možností pořízení pamětní fotky z fotopointu. Budete mít také jedinečnou možnost vybrat si z kompletního sortimentu SONNENTOR produktů v podnikové prodejně.
Bylinkový ráj Sonnentor https://www.sonnentor.com/cs-cz/navstivte-nas/bylinkovy-raj

Tím oficiální program Vinařského víkendu MOVIKu v Čejkovicích skončí. Váš další program i doba odjezdu domů už záleží jen na Vašem rozhodnutí.

Na shledanou v Čejkovicích☺!

< zpět