XI. Vánoční večer klubu MOVIK.

23. Prosinec 2019  |  Antonín Modr

Autorem snímků v koláži je Luděk Plohák.

Vánoční večer našeho klubu se konal v úterý 10. prosince v restauraci Hotelu Braník. Tradiční setkání přátel dobrého vína se uskutečnilo letos již po jedenácté. Každým rokem je Vánoční párty vyvrcholením celoročních aktivit klubu MOVIK – Modřanského vinařského klubu. A tak tomu bylo i tentokrát.

Welcome drink v růžovém (Krásná hora rosé 2018, Sůkal), společný přípitek sektem (Bettina Lobkowicz brut), volná degustace 14ti bílých a červených vín (3 z havlíčkobrodské vinotéky Dobrý ročník 33 od Jany Kubátové) + unikátní 5ti litrová lahev Chateau Nardou 2015 z Bordeaux od Zdeňka a Vlaďky Zavázalových. To ještě není vše. Taky krátká řízená degustace excelentního Lugana Vendemmia Tardiva „Filo di Arianna“ 2011 z vinařství Tenuta Roveglia. Občerstvení formou studeného rautu bylo k dispozici po celý večer.

Kdo si chtěl otestovat svoje degustační schopnosti, mohl si vyzkoušet individuální testík identifikace odrůdy formou slepé degustace tří zakrytých vín. Cenu pro nejúspěšnějšího účastníka testu (samozřejmě láhev vína) nakonec získala Jana Kubátová (žádné překvapení, profesionálka z vinotéky Dobrý ročník 33 – gratuluji!). Není možné opomenout poetické osvěžení autorskými básněmi přednesenými Mílou Frühaufem. Kolem půl desáté došlo na losování „přátelské“ vánoční tomboly. Byla sestavená z dárečků, které přinášeli a do tomboly vkládali příchozí účastníci večera. V tombole se dostalo na každého.
A před koncem párty ještě sabráž sektu (Moravský sekt Šamšula brut) a přípitek na další úspěšné aktivity MOVIKu v roce 2020.