DEGUSTACE VÍN VINAŘSTVÍ PETR MOKRUŠA Z MUTĚNIC v úterý 9. října od 19:00 hodin.

1. Říjen 2018  |  Antonín Modr

Milí přátelé dobrého vína a příznivci klubu MOVIK,

Vinař Petr Mokruša z Mutěnic

chci Vás pozvat na ochutnávku vín z vinařství, které bude mít v MOVIKu premiéru a s jehož víny jsme se dosud neměli možnost potkat. Bude jím malé rodinné vinařství Mokruša z velké vinařské obce Mutěnice na Slovácku. Ze svých vinic o rozloze cca 2 ha, rozprostírajících se ve dvou viničních tratích Mutěnská hora a Vyšicko, vyrobí ročně asi 14.000 lahví převážně bílých vín. Představím Vám čtyři z nich z ročníku 2017, ale užijete si jich do sytosti. Přichystal jsem totiž pro Vás z vín Petra Mokruši malý test senzorické paměti. Nechte se překvapit… Aby ani milovníci červených vín nepřišli zkrátka, budeme chutnat také dvě skvělé Rulandy modré a jeden Cabernet Moravia.

Protože se blíží termín listopadového výjezdu do krajů, kde se víno rodí, jistě jste zvědaví, kam se tentokrát vydáme. V průběhu degustace se dozvíte již kompletní a podrobné informace o cíli a programu vinařského víkendu. Jako bonus budete mít možnost se na něj přednostně přihlásit a zajistit si tak účast na této očekávané akci s limitovaným počtem účastníků.

Některá z prezentovaných vín si můžete na místě zakoupit a přechutnat si je doma, nebo s nimi potěšit své přátele. Je možné si je také objednat s dovozem až domů zdarma (při objednávce jakékoliv kombinace alespoň 6 lahví). K dispozici bude i dárkový poukaz, kterým můžete obdarovat své blízké nebo přátele.

Věřím, že tato stručná anonce bude pro Vás dostatečně lákavou pozvánkou na příjemný večer s krásnými víny v přátelské atmosféře klubu MOVIK. Jestli jste na degustačním večeru klubu MOVIK ještě nebyli, vězte, že nově příchozí jsou stále vítaní. Tak vezměte přátele, kamarády nebo kolegy z práce a přijďte! Bude mi potěšením, pokud pozvání přijmete.

AKCE SE USKUTEČNÍ V PROSTORÁCH REPLIKY VINIČNÍ STODOLY V AREÁLU VINIČNÍHO DOMKU V MODŘANECH, Chuchelská 6/1, Praha 4 – Modřany (přímo pod svahem Modřanské vinice a naproti restauraci Pod vinicí). Areál je jen pár kroků od zastávky tramvají linek č. 17 a č. 3. Výstupní stanice se jmenuje Modřanská škola. Možno použít také bus č. 117.

Pokud pozvání na říjnovou degustaci vín přijmete, pak je z organizačních důvodů nezbytně nutné předem si rezervovat účast na emailové adrese modr@klub-movik.cz, anebo telefonicky či SMS zprávou na čísle 737 586 664. REZERVACI JE NUTNÉ PROVÉST NEJPOZDĚJI DO PONDĚLNÍHO POLEDNE 8. ŘÍJNA, nejlépe ale co nejdříve. Na výše uvedených kontaktech také v případě zájmu získáte jakékoliv další informace.

Cena vstupného na říjnový degustační večer je 370,- Kč a zahrnuje degustaci všech vzorků prezentovaných vín, pečivo, vodu a menší občerstvení.