DEGUSTACE ŽERNOSECKÝCH VÍN – VÍNA Z PORTY BOHEMICY v úterý 5. února 2019 od 19:00 hodin.

18. Leden 2019  |  Antonín Modr

Zvu Vás na řízenou ochutnávku vín z Žernoseckého vinařství z Velkých Žernosek na Litoměřicku. Vína s bohatou a mimořádnou tradicí z tohoto vinařství patří bezesporu mezi to nejlepší, co nabízí milovníkům vína Česká vinařská oblast. O jejich zrod a vůbec o chod vinařství se stará pan František Kupsa, uznávaný a respektovaný enolog s velkými zkušenostmi. Zdejší Pinot Noir, Ryzlink rýnský a Tramín patří k absolutní špičce v ČR. A Müller Thurgau zde dává vzniknout typickým vínům už mnoho desítek let. O tom, že to tak je, jsme se měli možnost přesvědčit při návštěvě vinařství při podzimním výjezdu MOVIKu v roce 2016. Tentokrát ochutnáme osm krásných, zralých vín plus dvě vína pro srovnání z jiných vinařství.

Některá z prezentovaných vín si můžete na místě zakoupit a přechutnat si je doma, nebo s nimi potěšit své přátele. Je možné si je také objednat s dovozem až domů zdarma (při objednávce jakékoliv kombinace alespoň 6 lahví). K dispozici bude i dárkový poukaz, kterým můžete obdarovat své blízké nebo přátele.

Věřím, že tato stručná anonce bude pro Vás dostatečně lákavou pozvánkou na příjemný večer s krásnými víny v přátelské atmosféře klubu MOVIK. Jestli jste na degustačním večeru klubu MOVIK ještě nebyli, vězte, že nově příchozí jsou stále vítaní. Tak vezměte přátele, kamarády nebo kolegy z práce a přijďte!

AKCE SE USKUTEČNÍ V PROSTORÁCH REPLIKY VINIČNÍ STODOLY V AREÁLU VINIČNÍHO DOMKU V MODŘANECH, Chuchelská 6/1, Praha 4 – Modřany (naproti restauraci Pod vinicí). Areál je jen pár kroků od zastávky tramvají linek č. 17 a č. 3. Výstupní stanice se jmenuje Modřanská škola. Možno použít také bus č. 117. POZOR!!! POZOR!!! Z důvodu pokračujícího uzavření areálu Viničního domku se akce USKUTEČNÍ V SALÓNKU MODŘANSKÉHO RESTAURANTU „U TŘÍ BERNARDÝNŮ“ na adrese ulice Mezi vodami č. 19, Praha 4 – Modřany. Jak si někteří vzpomenete, v minulosti se zde již několik našich akcí konalo. Restaurace se nachází jen cca 200 m od areálu modřanského Viničního domku a je jen pár kroků od zastávky tramvajových linek č. 17 a č. 3. Výstupní stanice se jmenuje Modřanská škola. Nedaleko je také zastávka autobusu č. 117 Lehárova.

Pokud pozvání na únorový degustační večer přijmete, pak je z organizačních důvodů nezbytně nutné předem si rezervovat účast na emailové adrese modr@klub-movik.cz, anebo telefonicky či SMS zprávou na čísle 737 586 664. REZERVACI JE NUTNÉ PROVÉST NEJPOZDĚJI DO PONDĚLNÍHO POLEDNE 4. ÚNORA, nejlépe ale co nejdříve. Na výše uvedených kontaktech také v případě zájmu získáte jakékoliv další informace.

Cena vstupného na degustační večer žernoseckých vín je 390,- Kč a zahrnuje degustaci všech vzorků prezentovaných vín, pečivo, vodu a menší občerstvení.