JUBILEJNÍ VÁNOČNÍ VEČER K 10. VÝROČÍ ČINNOSTI KLUBU MOVIK v úterý 11. prosince od 19:00 hodin.

22. Listopad 2018  |  Antonín Modr

Milí přátelé a příznivci klubu MOVIK,
je mi potěšením pozvat Vás na X. Vánoční večer našeho klubu. Číslovka deset dává tušit, že nepůjde jen o tradiční vánoční setkání přátel dobrého vína, kterým vrcholí každý rok činnosti a aktivit klubu MOVIK – Modřanského vinařského klubu. Bude to výjimečná párty, jejíž program se ponese v duchu desátého výročí setkávání milovníků vína na pravidelných degustačních večerech a výjezdních akcích „do krajin, kde se víno rodí.“ Ale hlavně to bude pohodové setkání s přáteli v adventním čase v příjemné atmosféře klubu MOVIK.

DVĚ PODMÍNKY ÚČASTI – DŮLEŽITÉ!
1) Z organizačních důvodů je nutné rezervovat si účast předem. Svoji účast potvrdíte ZÁVAZNOU rezervací NEJPOZDĚJI DO PONDĚLÍ 3. PROSINCE. Po tomto datu už nebude možné rezervaci přijmout!

2) Každý z příchozích hostů přinese s sebou podle svého uvážení malý, symbolický dáreček do tomboly, která bude vylosovaná v čase dle programu.

Na co se můžete těšit? Na výjimečný společenský večer s bohatým programem a volnou ochutnávkou vín na závěr 10. roku činnosti a aktivit klubu MOVIK – Modřanského vinařského klubu.

PROGRAM VÁNOČNÍHO VEČERA:

Welcome drink při příchodu

19:00 – zahájení, představení programu a jeho organizace

19:15 – společný vánoční přípitek vínem z ročníku 2009 na závěr 10. sezóny aktivit MOVIKu

Po celý večer bude k dispozici:
– volná degustace vybraných vín
– občerstvení formou studeného rautu
– prezentace a individuální degustace sýrů a specialit z Farmy Homolka z Karlštejnska
– možnost zúčastnit se ankety k 10. výročí zahájení činnosti MOVIKu s odměnou pro vítěze
– poetické vstupy básníka Míly Frühaufa
– individuální testík identifikace odrůdy – slepá degustace 3 zakrytých vín

20:00 – Řízená degustace 2 – 3 unikátních vín

20:15 – Krájení výročního dortu MOVIKu

21:00 – Losování tomboly

21:30 – Vyhodnocení ankety k 10. výročí zahájení činnosti MOVIKu

22:00 – Sabráž sektu a závěrečný přípitek na další úspěšnou desetiletku MOVIKu

23:00 – Ukončení.

Trochu podrobněji. Nejdříve k vínům, jsme přeci vinařský klub. Ochutnávat je můžete po celý večer v NEŘÍZENÉ DEGUSTACI. Na své si přijde každý podle chuti a své preference. K degustaci budou vína různých stylů od suchých po sladká, tuzemská i zahraniční. Vše, co budete o těchto vínech chtít vědět, Vám rád individuálně zodpovím. Kdo bude mít zájem, může si otestovat svoje degustační schopnosti a určit odrůdu vín ve SLEPÉ DEGUSTACI. K vínu a dobré pohodě bude k dispozici bohaté, profesionálně připravené OBČERSTVENÍ, které určitě přijde vhod. Degustaci vín můžete kombinovat s individuální OCHUTNÁVKOU SKVĚLÝCH SÝRŮ a specialit z Farmy Homolka z Bělče z Karlštejnska. Je to malá rodinná farma zpracovávající mléko od krav z vlastního chovu ve vlastním mlékárenském zařízení. Od roku 2014 jsou produkty farmy každoročně oceňovány udělením značky „Regionální středočeská potravina“ v kategorii sýrů. Dále se můžete zúčastnit ankety k 10. výročí zahájení činnosti MOVIKu s odměnou pro vítěze. Svojí autorskou poezií nás osvěží Míla Frühauf. Důležitou součástí kulatého výročí MOVIKu bude krájení výročního dortu. Předcházet mu bude ŘÍZENÁ DEGUSTACE několika unikátních vín. Kolem 21. hodiny proběhne losování „přátelské“ TOMBOLY ze symbolických dárečků, které každý přineseme a do tomboly vložíme. Posledním bodem programu bude výstřel z láhve sektu při SABRÁŽI (místo výstřelu z děla na počest) a závěrečný společný přípitek na další úspěšnou desetiletku MOVIKu.

KDE SE BUDE AKCE KONAT.
S největší pravděpodobností se akce uskuteční V PROSTORÁCH REPLIKY VINIČNÍ STODOLY V AREÁLU VINIČNÍHO DOMKU V MODŘANECH, Chuchelská 6/1, Praha 4 – Modřany (naproti restauraci Pod vinicí). Areál je jen pár kroků od zastávky tramvají linek č. 17 a č. 3. Výstupní stanice se jmenuje Modřanská škola. Možno použít také bus č. 117.
Pokud by se místo konání změnilo, budu Vás včas informovat e-mailem, případně telefonicky nebo SMS zprávou.

Jestli pozvání na Vánoční večer přijmete, ještě jednou připomínám, že je z organizačních důvodů nezbytně nutné předem si rezervovat účast na emailové adrese modr@klub-movik.cz, anebo telefonicky či SMS zprávou na čísle 737 586 664. ZÁVAZNOU REZERVACI JE NUTNO ZASLAT NEJPOZDĚJI DO PONDĚLKA 3. PROSINCE, tedy cca týden před datem konání. Po tomto datu už nebude možné rezervaci přijmout.
Na výše uvedených kontaktech získáte v případě zájmu jakékoliv další informace.

Cena vstupného na X. Vánoční večer 2018 činí 590,- Kč a zahrnuje vše, co je uvedeno v programu.