PODZIMNÍ VÝJEZD DO KRAJE, KDE SE RODÍ VÍNO – VINNÉ SKLEPY SKALÁK 17. až 18. listopadu 2018.

11. Říjen 2018  |  Antonín Modr

KOMPLETNÍ INSTRUKCE PRO ÚČASTNÍKY PODZIMNÍHO VÝJEZDU DO VINNÝCH SKLEPŮ SKALÁK (čtěte prosím pozorně).
Počet účastníků výjezdu je limitován a jeho program je organizován pro počet max. 18 osob!!! Proto s přihlášením neotálejte!

Jestliže vám bude chybět nějaká informace, kterou jste níže nenašli, nebo se budete chtít na cokoliv zeptat, neváhejte a volejte nebo pište na známé kontakty:

Antonín Modr, tel. 737 586 664, e-mail modr@klub-movik.cz

Vinné sklepy Skalák

TERMÍN AKCE:
sobota 17. a neděle 18. listopadu 2018

NÁPLŇ A ÚČAST:
neformální setkání milovníků vína a příznivců klubu MOVIK, kterého se může zúčastnit každý kdo má rád dobré víno a chce se o něm dozvědět něco více. Není důležitá míra zkušeností s tímto nápojem, ale chuť více mu porozumět a poznat místa, kde se víno rodí.

MÍSTO A ČAS SRAZU:
V 16.00 hodin před penzionem v areálu Vinných sklepů SKALÁK, kde budeme ubytovaní.
Adresa vinařství:
Skalka u Ježova č. 85, 696 48 Ježov.

CENA:
1.745,- Kč za osobu.

CO JE ZAHRNUTO V CENĚ:
- překvapení na uvítanou
- exkurze vinařství a výrobní technologie se sklepmistrem
- řízená ochutnávka vín s posezením v degustačních prostorách vinařství
- občerstvení formou kombinace bohatého studeného a teplého rautu plně nahrazujícího večeři
- ubytování na jednu noc ve 2lůžkovém pokoji v penzionu přímo v areálu vinařství
- nedělní snídaně formou bufetu
- organizační náklady

CO V CENĚ NENÍ:
doprava do Skalky. Ta je individuální.

PŘIHLÁŠKA, ÚHRADA a STORNO ÚČASTI.
Přihlásit se můžete jednoduše emailem na adresu modr@klub-movik.cz. PO ODESLÁNÍ PŘIHLAŠOVACÍHO EMAILU VYČKEJTE PROSÍM NA POTVRZENÍ PŘIJETÍ VAŠÍ PŘIHLÁŠKY.

Přijde-li Vám oznámení, že jste účastník, teprve potom potvrdíte svou účast zasláním úhrady ve výši 1.745,- Kč za osobu na účet číslo 238362992 / 0300, nejpozději do pátku 19. října. Jako zprávu pro příjemce připište jména všech osob, za něž je platba složena. Přihlášením zároveň vyjadřujete souhlas s programem a podmínkami účasti na akci a plně je akceptujete. Po uzávěrce přihlášek 19. 10. je účast možno zrušit již jen se storno poplatkem 50 %, nebo platbu v plné výši převést na nákup vína z nabídky MOVIK – Modřanského vinařského klubu, nebo na některou ze služeb nabízených na www.klub-movik.cz.

UBYTOVÁNÍ.
Je pro účastníky zajištěno ve 2lůžkových pokojích penzionu nacházejícího se přímo v areálu vinařství Skalák. Všechny pokoje jsou s vlastním sociálním zařízením. Cena ubytování je součástí celkové ceny a zahrnuje také snídani.

STRAVA.
Poté co se v 16:00 sejdeme na místě srazu před penzionem ve vinařství, nám hostitelé připraví „překvapení na uvítanou“ (moravské koláčky, škvarková pomazánka a štamprlička domácí slivovice). Součástí řízené degustace bude menší občerstvení k vínu (variace sýrů, uzenin, domácí vinné chutney, pečivo, voda). Po skončení degustace při posezení bude k dispozici bohaté občerstvení formou kombinace studeného a teplého rautu plně nahrazujícího večeři. V neděli snídaně formou bufetu.

KAM SE POJEDE.
O vinařské obci Skalka si můžete přečíst na následujícím odkaze: https://www.skalkaobec.cz/menu/o-obci/

Leona Šebestová – VINNÉ SKLEPY SKALÁK – https://www.sklepskalak.cz/

Areál „Vinné sklepy Skalák“ se nachází u silnice spojující obec Skalka s Ježovem. Sklep byl původně majetkem Zemědělského obchodního družstva. V roce 2002 odkoupil vinný sklep „Skalák“ pan Šebesta, který ho velkoryse stavebně upravil. V současnosti vede firmu Ing. Leona Šebestová, která ji po svém otci převzala.
Vinné sklepy Skalák hospodaří na 25 ha vlastních vinic. Jejich roční produkce činí cca 70.000 lahví a patří tak mezi menší výrobce vína. Pod vedením sklepmistra Petra Sojáka vyrábí společnost převážně přívlastková vína, část produkce zraje v barikových sudech.

K PROGRAMU (drobné změny vyhrazeny).
Sobota 17. 11.
Po individuálním příjezdu do Vinných sklepů Skalák zaparkujte vozidlo na parkovišti uvnitř areálu a ubytujte se v penzionu vinařství. Všichni se sejdeme v 16:00 hod před penzionem, kde budeme ubytovaní. Buďte dochvilní, protože krátce na to odstartuje náš bohatý program „překvapením na uvítanou“. Po tomhle velmi příjemném začátku se nás ujme sklepmistr Petr Soják a provede nás moderními prostorami vinařství a předvede nám výrobní technologii, kterou ve sklepě používají. Po exkurzi se přesuneme do degustační místnosti. Tam bude následovat řízená ochutnávka 12 vzorků vín. Opět pod taktovkou Petra Sojáka, takže vše co byste chtěli vědět, budete mít z první ruky… K vínu bude připraveno malé degustační sousto. Po skončení degustace se můžete těšit na opravdové kulinářské dobroty teplého a studeného rautu, které spolu s reprodukovanou hudbou doprovodí naše dozajista příjemné posezení. Z nabídky vybírám třeba hovězí líčka na červeném víně, pečená kachní jatýrka v anglické slanině, tatarský biftek nebo řecký salát s olivami a balkánským sýrem. Předpokládaný konec ve 23:00 hodin.

Neděle 18. 11.
Bufetová snídaně. Uvolnění pokoje do 10:00 hod.
Tím bude naplněn program akce a naše společné podzimní putování za vínem na Moravě ukončíme. Další program je už individuální a stejně jako doba odjezdu domů záleží jen na Vašem rozhodnutí.

Na shledanou ve Vinných sklepech Skalák!