ROZLOUČENÍ S LÉTEM aneb KOLEM SVĚTA ZA VÍNEM v úterý 11. září od 19:00 hodin.

1. Září 2018  |  Antonín Modr

Dny pozdního léta se krátí a tohle možná nejoblíbenější roční období nám pomalu spěje ke konci. Pro většinu z nás se už letošní dovolená stala minulostí. Ať jste ji trávili doma nebo v cizině, určitě jste ještě teď plní nevšedních hřejivých zážitků a krásných vzpomínek. A možná jste získali na svých cestách také další nové zkušenosti s vínem.

Tak jako každý rok v měsíci září, tak i letos věnujeme první degustační večer po letní přestávce v našich aktivitách ochutnávce zajímavých vín v duchu názvu večera „…aneb Kolem světa za vínem“. A tak v MOVIKu ochutnáme a společně zhodnotíme vína pocházející převážně „z daleka“. Třeba dvě vína zastupující australskou oblast Hunter Valley. Budou to Chardonnay a Shiraz z vinařství Hope Estate. A z jižní Austrálie ještě Elderton Shiraz/Cabernet od Ashmead Family. Dále budeme degustovat Hunky Dory Sauvignon Blanc z legendární novozélandské oblasti Marlborough a porovnáme ho s moravským Sauvignonem od Petra Bízy. Pomyslně nakoukneme do francouzského Bordeaux prostřednictvím vinařské firmy Vignobles Dubard a jejich vlajkového vína Chateau Nardou.
Z tuzemské produkce Vám představím Chardonnay Rezervu od Milana Sůkala.
Z červených vín budeme degustovat ještě dva vzorky z Pyrenejského poloostrova. Portugalský „Výběr enologa“ z Quinta do Cardo (Quinta do Cardo Seleccao do Enólogo, oblast DOC Beira Interior) a španělské Ontaňón Crianza DOCa Rioja.

Specialitou každé zářijové degustace je možnost doplnit připravenou sestavu o další vína. O vína získaná a dovezená Vámi, přáteli a příznivci klubu MOVIK, z letních toulek po vlastech českých a moravských, po Evropě, nebo ještě dál. Jestli máte chuť představit sami osobně v MOVIKu své víno, které Vás přes léto zaujalo, nebo které jste si přivezli z dovolené či výletu, neostýchejte se a neváhejte. Ochutnat víno s Vaším příběhem bude super! Jenom prosím je z organizačních důvodů nutné udělat toto:

1) na známý emailový kontakt mi dejte předem vědět o Vašem zájmu prezentovat a společně ochutnat láhev vína,
2) do emailové zprávy mi napište název vína nebo odrůdu, ročník, zda jde o víno suché či sladké, případně přívlastek a výrobce,
3) připravte si stručnou prezentaci Vašeho vína, které nám pak v MOVIKu sami představíte.

Některá z prezentovaných vín si můžete na místě zakoupit a přechutnat si je doma, nebo s nimi potěšit své přátele. Je možné si je také objednat s dovozem až domů zdarma (při objednávce jakékoliv kombinace alespoň 6 lahví). K dispozici bude i dárkový poukaz, kterým můžete obdarovat své blízké nebo přátele.

Věřím, že tato stručná anonce bude pro Vás dostatečně lákavou pozvánkou na příjemný večer s krásnými víny v přátelské atmosféře klubu MOVIK. Jestli jste na degustačním večeru klubu MOVIK ještě nebyli, vězte, že nově příchozí jsou stále vítaní. Tak vezměte přátele, kamarády nebo kolegy z práce a přijďte!

AKCE SE USKUTEČNÍ V PROSTORÁCH REPLIKY VINIČNÍ STODOLY V AREÁLU VINIČNÍHO DOMKU V MODŘANECH, Chuchelská 6/1, Praha 4 – Modřany (naproti restauraci Pod vinicí). Areál je jen pár kroků od zastávky tramvají linek č. 17 a č. 3. Výstupní stanice se jmenuje Modřanská škola. Možno použít také bus č. 117.

Pokud pozvání na zářijovou degustaci vín přijmete, pak je z organizačních důvodů nezbytně nutné předem si rezervovat účast na této emailové adrese modr@klub-movik.cz, anebo telefonicky či SMS zprávou na čísle 737 586 664. REZERVACI JE NUTNÉ PROVÉST NEJPOZDĚJI DO PONDĚLNÍHO POLEDNE 10. ZÁŘÍ, nejlépe ale co nejdříve. Na výše uvedených kontaktech také v případě zájmu získáte jakékoliv další informace.

Cena vstupného na degustační večer „Rozloučení s létem, aneb Kolem světa za vínem“ je 360,- Kč a zahrnuje degustaci všech vzorků prezentovaných vín, pečivo, vodu a menší občerstvení.