ROZLOUČENÍ S LÉTEM aneb KOLEM SVĚTA ZA VÍNEM v úterý 8. září od 19:00 hodin.

27. Srpen 2020  |  Antonín Modr

Každý rok v měsíci září věnujeme první degustační večer ochutnávce takových vín, která nás zaujala během dvouměsíční letní přestávky v aktivitách našeho klubu. Tradiční název zářijového degustačního večera jsem ponechal, ale s tím „…kolem světa za vínem“ to letos asi nebude žádná sláva. Nebo se mýlím a přeci jen jste vyjeli za hranice Česka? Nicméně ochutnáme a zhodnotíme vína, která pochází zhruba půl na půl jak ze zahraničí, tak z tuzemska. Z cizích produktů jsem do sestavy prezentovaných vín zařadil francouzské rosé Héritages z Údolí Rhony, dále dvě italská vína ze Sicílie jako zástupce evropského jihu, a dvě vína rakouská. Obě z Dolního Rakouska, jedno z regionu Wachau a druhé z Weinviertelu. Z Čech nebude chybět „tekutá“ pozvánka na vinobraní do Kadaně. Z moravských vín ochutnáme například „high level“ suchý Tramín Terroir Krásná hora 2016 od Milana Sůkala. Prezentovaná vína budeme hodnotit společně, povídat si o nich. Každý z účastníků bude mít prostor pro vyjádření svého názoru slovním hodnocením daného vína. Některá z degustovaných vín si můžete na místě zakoupit a přechutnat si je doma, nebo s nimi potěšit své přátele.

K zářijové degustaci patří možnost doplnit mnou připravenou sestavu o další vína. O vína objevená a dovezená Vámi, přáteli a příznivci klubu MOVIK, z letních toulek po vlastech českých a moravských, nebo z ještě vzdálenějších končin. Jestli máte chuť představit nám osobně v MOVIKu víno, které Vás přes léto zaujalo, nebo které jste si přivezli z dovolené či výletu, neostýchejte se a neváhejte. Ochutnat víno s Vaším příběhem bude super! Jenom prosím je z organizačních důvodů nutné udělat toto:

1) na známý emailový kontakt mi dejte předem vědět o Vašem zájmu představit a nabídnout ke společné ochutnávce láhev vína,
2) do emailové zprávy mi také napište název vína nebo odrůdu, ročník, zda jde o víno suché či sladké, případně přívlastek a výrobce, abych mu mohl vyhradit optimální místo v sestavě degustovaných vín,
3) připravte si stručnou prezentaci Vašeho vína, které nám pak v MOVIKu sami představíte.

Věřím, že tato stručná anonce bude pro Vás dostatečně lákavou pozvánkou na příjemný večer s krásnými víny v přátelské atmosféře klubu MOVIK. Svojí účastí podpoříte další existenci klubu a přispějete k pokračování jeho činnosti v této složité (post)koronavirové době. Nejsme uzavřená skupina, každý se k nám může přidat. Jestli jste na degustačním večeru klubu MOVIK ještě nebyli, vězte, že nově příchozí jsou stále vítaní. Tak vezměte přátele, kamarády nebo kolegy z práce a přijďte!

V případě příznivého počasí se AKCE USKUTEČNÍ OPEN AIR NA ZAHRADĚ HOTELU BRANÍK. Bude-li počasí nepříznivé nebo nejisté, proběhne degustace V PROSTORÁCH RESTAURACE HOTELU, Pikovická 199/3, Praha 4 – Braník. Hotel Braník se nachází jen pár kroků od zastávky tramvají č. 17 a 3 nebo busu č. 190, 106 a 121. Ve všech případech se výstupní stanice jmenuje Nádraží Braník.

Pokud pozvání na zářijovou degustaci vín přijmete, pak je z organizačních důvodů nezbytně nutné předem si rezervovat účast na emailové adrese modr@klub-movik.cz, nebo telefonicky či SMS zprávou na čísle 737 586 664. REZERVACI JE NUTNÉ PROVÉST NEJPOZDĚJI DO PONDĚLNÍHO POLEDNE 7. ZÁŘÍ, nejlépe ale co nejdříve. Na výše uvedených kontaktech také v případě zájmu získáte jakékoliv další informace.

Cena vstupného na zářijový degustační večer je 420,- Kč a zahrnuje degustaci všech vzorků prezentovaných vín, pečivo, vodu a malé občerstvení k vínu.