Newsletter
Přihlaste se pro odběr newsletteru
 
Novinky ve fotogalerii
 

VINAŘSKÝ VÍKEND V ČEJKOVICÍCH 9. – 11. září 2022, LETNÍ VÝJEZD DO KRAJE, KDE SE RODÍ VÍNO.

21. Červen 2022  |  Antonín Modr

MOVIK – Modřanský vinařský klub pořádá na sklonku léta víkendové setkání svých příznivců a milovníků dobrého vína, které se uskuteční ve dnech 9. až 11. září 2022 ve vinařské obci Čejkovice. V Čejkovicích za vínem jsme byli před čtyřmi lety. Je čas zjistit, kam se místní vinaři posunuli a vůbec co je tam nového. Kompletní a podrobné instrukce pro zájemce, kteří se chtějí zúčastnit, jsou připojeny níže. Uzávěrka závazných přihlášek je 1. srpna 2022. Přihlásit se můžete jednoduše podle pokynů v odstavci PŘIHLÁŠKA, ÚHRADA a STORNO ÚČASTI.

KOMPLETNÍ INSTRUKCE PRO ÚČASTNÍKY VINAŘSKÉHO VÍKENDU V ČEJKOVICÍCH (čtěte prosím pozorně).
Počet účastníků výjezdu je limitován a jeho program je organizován pro počet max. do 16 osob.

Jestliže vám bude chybět nějaká informace, kterou jste níže nenašli, nebo se budete chtít na cokoliv zeptat, neváhejte a volejte nebo pište na známé kontakty:

Antonín Modr, tel. 737 586 664, e-mail modr@klub-movik.cz

TERMÍN AKCE:
9. až 11. září 2022, pátek večer až neděle.

NÁPLŇ A ÚČAST:
neformální setkání milovníků vína a příznivců klubu MOVIK, kterého se může zúčastnit každý kdo má rád dobré víno a chce se o něm dozvědět něco více. Není důležitá míra zkušeností s tímto nápojem, ale chuť více mu porozumět a poznat místa, kde se víno rodí.

CENA:
3.548,- Kč za osobu při ubytování ve 2lůžkovém pokoji.
3.328,- Kč za osobu při ubytování ve 3lůžkovém pokoji.

CO JE ZAHRNUTO V CENĚ:
– ubytování na 2 noci se snídaní v pokoji s příslušenstvím v penzionu ALBOR v Čejkovicích
– páteční večerní řízená degustace vín Vinařství Šamšula s posezením a konzumací lahůdek studeného občerstvení
– sobotní dopolední originální zážitková projížďka „Konibusem“ vinicemi v okolí obce se zastávkou při sklence vína
– sobotní večerní prohlídka sklepa vinařství Tomáše Veverky s řízenou ochutnávkou vín se studeným občerstvením a posezením
– organizační náklady

CO V CENĚ NENÍ:
- doprava, ta je individuální.

PŘIHLÁŠKA, ÚHRADA a STORNO ÚČASTI.
Přihlásit se můžete jednoduše emailem na adresu modr@klub-movik.cz. Uzávěrka závazných přihlášek je 1. srpna 2022. Vaše přihláška je platná až po obdržení potvrzujícího e-mailu s informací o výši účastnického poplatku, který se liší podle velikosti pokoje, ve kterém budete ubytovaní (viz odstavec CENA).

Účast potvrdíte zasláním úhrady za Vaši účast v příslušné výši za osobu na účet číslo 238362992 / 0300, NEJPOZDĚJI DO PONDĚLKA 8. SRPNA. Jako zprávu pro příjemce připište jména všech osob, za něž je platba složena. Přihlášením zároveň vyjadřujete souhlas s programem a podmínkami účasti na akci a plně je akceptujete. Po termínu platby 8. 8., nebude-li mít zájem někdo z náhradníků, je účast možno zrušit již jen se storno poplatkem 50 %, nebo platbu v plné výši převést na nákup vína z nabídky MOVIK – Modřanského vinařského klubu, nebo na některou ze služeb nabízených na www.klub-movik.cz.

UBYTOVÁNÍ.
Je zajištěno v hotelu a penzionu ALBOR, oboje ve stejné tříhvězdičkové kategorii. Pokoje s vlastním sociálním zařízením a WIFI připojením. Cena ubytování je součástí celkové ceny a zahrnuje také sobotní a nedělní snídani. Parkování přímo u penzionu.

Adresa ubytování:
Hotel a Penzion Albor, Masarykova 309, 696 15 Čejkovice
http://www.albor.cz/

STRAVOVÁNÍ.
Při páteční degustaci vín ve Vinařství Šamšula bude k dispozici bohaté studené občerstvení. Vydatná snídaně formou bufetu v sobotu a v neděli je v ceně ubytování. Při sobotní večerní degustaci ve Vinařství Veverka bude k dispozici rovněž studené občerstvení z regionálních zdrojů. Na individuální oběd (není v ceně) si můžete zajít do restaurace Albor.

PROGRAM VINAŘSKÉHO VÍKENDU (drobné změny vyhrazeny).

SRAZ NA PÁTEČNÍ PROGRAM BUDE PŘÍMO PŘED PENZIONEM ALBOR v 18:40 hod. Cestu a příjezd do Čejkovic si naplánujte tak, abyste se pohodlně ubytovali v Penzionu Albor a abyste stihli začátek první degustace. Na nikoho se nečeká!!

KAM SE POJEDE.
Když milovník vína zaslechne slova Noviny, Niva hrbatá, Helezný díl, Díl u Včelína, Novosády či Odměry, je mu jasné, že je řeč o vinicích kolem Čejkovic. Ano, Čejkovice jsou cílem našeho výjezdu za vínem. Tato obec leží nedaleko Velkých Bílovic v okrese Hodonín. Rozlohou vinic je po Velkých Bílovicích a Valticích třetí největší vinařskou obcí v Česku. Čejkovice jsou známým centrem vinařské turistiky a výtečných vín Velkopavlovické vinařské podoblasti. Patří k nejteplejším místům v naší republice. Průměrná teplota vzduchu je zde 9,2°C. V Čejkovicích se seznámíme s víny z Vinařství Jakub Šamšula a Vinařství Veverka.
http://www.cejkovice.cz


Moderní dynamické butikové Vinařství Jakub Šamšula je finalistou prestižní soutěže Vinařství roku 2017 a 2018 v kategorii Malá vinařství (do 50.000 lahví). Hospodaří na 2 ha vinic a jeho roční produkce je cca 40.000 lahví. Specializuje se na výrobu limitovaných partií přívlastkových vín, tradičně skvělý je jeho sekt.
Adresa vinařství: Příhon 1046, 696 15 Čejkovice
https://www.samsula.cz


Rodinné vinařství Františka (otce) a Tomáše (syna) Veverkových s mlýnem ve znaku hospodaří na 15 ha vlastních vinic s průměrnou roční produkcí 50.000 lahví. Zaměřují se na výrobu kvalitních jakostních a přívlastkových vín, zabývají se také výrobou vín speciálních (ledová, slámová, botrytická) a naturálních (oranžová, PET-NAT).
Adresa vinařství: Na Větřáku 220, 696 15 Čejkovice
https://vinarstvi-veverka.cz/vinarstvi/

Bodový scénář Vinařského víkendu.
Pátek 9. 9.
18:40 Sraz na páteční degustaci bude přímo před penzionem Albor. Buďte prosím dochvilní ☺!
19:00 Prohlídka sklepa vinařství Šamšula, řízená degustace, posezení s konzumací studeného občerstvení. Předpokládaný konec cca ve 23:00 hodin.

Sobota 10. 9.
Bufetová snídaně v hotelu Albor.

11:00 odjezd „Konibusem“ – zážitková projížďka koňským povozem vinicemi v okolí obce se zastávkou při sklence vína. Ať nám přeje počasí! Návrat před Albor cca ve 13:00 hodin.

Na oběd si můžete zajít do restaurace hotelu Albor (není v ceně).

Odpolední program je individuální. Doporučuji navštívit Bylinkový ráj Sonnentor kde si můžete vychutnat výborné čaje SONNENTOR či kávu SINGLE ORIGIN se skvělými místními dezerty a zákusky ve firemním čajovém salonu s kavárnou „Čas na čaj“, rozhlédnout se z „Vyhlídky na výsluní“ s možností pořízení pamětní fotky z fotopointu. Budete mít také jedinečnou možnost vybrat si z kompletního sortimentu SONNENTOR produktů v podnikové prodejně.
Bylinkový ráj Sonnentor https://www.sonnentor.com/cs-cz/navstivte-nas/bylinkovy-raj

17:45 Sraz před penzionem Albor. Odcházíme k Vinařství „Na větřáku“ rodiny Veverkových.

18:00 Prohlídka sklepa, řízená degustace s komentářem vinaře. Studené občerstvení k vínu z regionálních potravin. Předpokládaný konec 22:00 hodin.

Neděle 11. 9.
Po snídani v hotelu bude dopoledne čas nakoupit si u vinařů vína, která se vám nejvíce líbila.
Tím oficiální program Vinařského víkendu MOVIKu v Čejkovicích skončí. Váš další program i doba odjezdu domů už záleží jen na Vašem rozhodnutí.

Na shledanou v Čejkovicích☺!

< zpět