Newsletter
Přihlaste se pro odběr newsletteru
 
Novinky ve fotogalerii
 

Speciální degustace vín ze Salonu vín ČR pro rok 2022 a 2021.

10. Květen 2022  |  Antonín Modr

Určitě si zasloužíme alespoň občas zažít něco příjemného a odpoutat se na chvíli od přívalu stresujících zpráv, které se na nás řítí ze všech stran a ze všech médií. Tento teprve druhý letošní degustační večer, který se uskutečnil v úterý 26. dubna, nám přinesl právě ten kýžený a neobyčejně příjemný zážitek z ochutnávky vynikajících zástupců galerie TOP vín, která jsou uložena ve sklepení valtického zámku v expozici 100 nejlepších moravských a českých vín – Salonu vín ČR. Sestava připravená pro ochutnávku zaručovala skvělý zážitek pro každého milovníka vína.
Důležitá pro přítomné byla také informace s podrobnostmi programu mimořádného výjezdu MOVIKu za vínem do Dolních Dunajovic, který se uskuteční 3. – 5. června. Navštívíme vinařství Filipa Mlýnka a dunajovický sklep Mikrosvín Mikulov. Jistě bude i čas pozdravit naše „známé“ vinaře bratry Šomany nebo pana Zámečníka.
Také jsme se domluvili, jak pojmeme účast na putování po vinicích hlavního města – Pražské vinice 2022, které se uskuteční 28. a 29. května.

Co se degustovalo (pro zvětšení klikněte).

Králem večera se v závěrečném hlasování stal Merlot Burgunder 2019 pozdní sběr z vinařství MORAVÍNO Valtice. Za ním skončila se stejným počtem preferencí dvě bílá vína, Rulandské bílé 2019 pozdní sběr rovněž z Moravína a Ryzlink rýnský 2020 pozdní sběr z VS Lechovice.

< zpět