Newsletter
Přihlaste se pro odběr newsletteru
 
Novinky ve fotogalerii
 

Degustace moravských vín z odrůd Chardonnay a Merlot.

4. Duben 2022  |  Antonín Modr

Situace kolem nás je komplikovaná. Nejen ve světě vín, ale obecně. Sotva covid zeslábl a dal nám šanci zase se trochu rozlétnout, máme tady válku na Ukrajině. Hodně se toho změnilo i v rozpočtech každého z nás. Nejdříve vlivem inflace covidové a teď ještě horší inflace válečné. Přesto doufám, že to neovlivní chuť setkávat se a pokračovat v poznávání tajemství výjimečného kulturního nápoje. Víno není pouhým alkoholem, má mnoho rozměrů a přesahů.

Po bezmála čtyřech měsících netrpělivého čekání se klub MOVIK konečně sešel na další společné akci s dobrým vínem. Ze známých důvodů jsme se nemohli delší čas setkávat. První letošní degustační večer se tak uskutečnil až 22. března v restauraci hotelu Braník. Březnová degustace byla také takovou „meet and greet party“, možností sejít se a pozdravit se s přáteli. Srovnávací ochutnávka byla zaměřena na vína z odrůd Chardonnay a Merlot pocházející z moravských vinařství.

Co se degustovalo (pro zvětšení klikněte).

Králem večera bílých vín se v závěrečném hlasování stalo Chardonnay 2020 pozdní sběr z vinařství Šoman v Dolních Dunajovicích
Z trojice Merlotů se nejvíce líbil Merlot 2017 výběr z hroznů zrající v barikovém sudu z Vinařství Beneš z Hrušek.

< zpět