Newsletter
Přihlaste se pro odběr newsletteru
 
Novinky ve fotogalerii
 

Květnový degustační večer MOVIKu.

4. Červen 2023  |  Antonín Modr

Degustační večer, uspořádaný v poslední den rozkvetlého měsíce lásky, ve středu 31. května ve Vinici Café & Bistro, byl nabitý skvělými víny. Ochutnali jsme 6 bílých vín, červených bylo 5. Na začátek jsme měli ve skleničkách dvojici vín od Jiřího Zámečníka z Dolních Dunajovic. Ryzlink vlašský 2021 ze Zimního vrchu a Veltlín 2021 oceněný zlatou medailí Salonu vín ČR pro rok 2023. Chardonnay výběr z hroznů 2021 z Kněží hory byl připomínkou jarního výjezdu za vínem do Bzence. I tohle víno najdete ve sklepení valtického zámku, kde je možné ochutnat v Salonu vín 100 nejlepších vín ČR. Dlouho jsme v MOVIKu neměli víno německé. V zahraničním okénku jsme měli příležitost degustovat dvě. Kerner a Muskateller&Muscaris, obě z oblasti Pfalz z vinařství Altes Schlöschen rodiny Schneider.

CO SE DEGUSTOVALO

Předěl mezi bílými a červenými víny obstaral suchý lechovický sekt vyrobený methode classique z odrůdy Sauvignon. Pro zatraktivnění okamžiku jsem láhev otevřel sabráží šavlí.
Všechna čtyři červená vína, která jsem zařadil do sestavy ochutnávky, jsou skvostná a staly se perlami degustačního večera. Grand cuvée 2020 z Moravína a vína z mimořádného ročníku 2018, Merlot Rezerva z Kněží hory, cuvée ME/CS Monte Christi, které je vlajkovou lodí pozoruhodného rakouského vinařství Weingut Wimberger a konečně 90ti bodová rezerva Pro přátele z Vinařství Sůkal. Jedenáctým a tedy posledním ochutnávaným vínem, exkluzivním Imperium 2018 z bulharského vinařství Svishtov Winery, se s námi a klubem MOVIK na nějakou dobu rozloučila naše kamarádka Markéta, protože odjíždí pracovně do Vídně. Hodně štěstí, Markéto!

Jako vždy účastníci volili nejlepší víno degustace. Titul „KRÁL VEČERA BÍLÝCH VÍN“ si v naší tradiční anketě odneslo drtivým poměrem preferencí Veltlínské zelené 2021 pozdní sběr z trati Dunajovský kopec od Jiřího Zámečníka z Dolních Dunajovic. Pomyslné dělené stříbro získalo Chardonnay 2021 suchý výběr z hroznů z vinařství Kněží hora a Ryzlink vlašský 2021 suché kabinetní víno z vinice Zimní vrch od pana Zámečníka. „KRÁLEM VEČERA VÍN ČERVENÝCH“ se stalo cuvée Pro Přátele Rezerva2018 výběr z hroznů, obec Josefov, trať Kukvička, sestavené 50% ME + 50% ZW, které zrálo 24 měsíců v nových francouzských dubových sudech. Autor této vinařské perly? Kdo jiný než Milan Sůkal.

< zpět