Newsletter
Přihlaste se pro odběr newsletteru
 
Novinky ve fotogalerii
 

Masopustní ochutnávka vín.

18. Únor 2023  |  Antonín Modr

Degustační večer 8. února se uskutečnil především díky Vašemu zájmu o uspořádání únorového setkání, ale také díky vstřícnosti provozovatelů CAFÉ&BISTRO VINICE, kteří pro naši akci kavárnu otevřeli, přestože je za normálních okolností stejně jako celý areál Viničního domku až do konce února zavřená.

Tematickou částí degustace, připravené na období Masopustu, byla ochutnávka čtyř skvělých moravských Sauvignonů vyrobených vinaři ve čtyřech různých stylech. Ale prvním vzorkem ochutnávky bylo víno z odrůdy, která byla před příchodem Müller Thurgau jednou z dominant moravských vinic – Neuburské. Konkrétně NG 2021 pozdní sběr ze Znovínu Znojmo, aktuálně zařazené mezi 100 nejlepších vín ČR pro rok 2023. S bílými víny jsme se rozloučili opravdu ušlechtilou lahůdkou, polosuchým výběrem z hroznů, Ryzlinkem vlašským „Bergrus“2021 z dunajovického vinařství Zámečník. Z vín červených jsme chutnali Cabernet Moravia z mimořádně vyzrálých hroznů, mělnický Modrý portugal od Bettiny Lobkowicz (do ochutnávky vložil Zdeněk Z.) a posledním vzorkem bylo víno z Moldavska, cuvée Saperavi&Malbec z vinařství Vinaria Din Vale, které se nevešlo do nedávné tematické degustace moldavských vín.

DEGUSTAČNÍ LIST 8. ÚNORA 2023.

Titul „KRÁL VEČERA BÍLÝCH VÍN“ si v tradiční anketě odnesl Ryzlink vlašský „Bergrus“ 2021 výběr z hroznů od Jiřího Zámečníka. Pomyslné stříbro získal Sauvignon Burgunder 2019 pozdní sběr z Moravína.
„KRÁLEM VEČERA VÍN ČERVENÝCH“ se stalo víno, které jako vsuvku do sestavy degustace poskytli Markéta s Karlem – Zweigeltrebe Rezerva 2018 výběr z hroznů. Za ním se umístilo suché moldavské Saperavi&Malbec z vinařství Vinaria Din Vale.

< zpět