Newsletter
Přihlaste se pro odběr newsletteru
 
Novinky ve fotogalerii
 

Podzimní výjezd za vínem, tentokrát do Litoměřic.

25. Listopad 2023  |  Antonín Modr

Na podzimní jednodenní výjezd za vínem jsme se vydali ve sváteční den, v pátek 17. listopadu. Naším cílem bylo královské město na Labi, Litoměřice. Tento vinařský výlet byl trochu jiný než ty předešlé v tom, že jsme nedegustovali místní vína, ale objevovali jsme vína plná slunce z daleké kolébky vinařství.

Cesta autobusovou linkou PID č. 413 z Letňan byla bezproblémová. Během příchodu naší skupiny k litoměřickému infocentru, které je v přízemí budovy radnice na ústředním Mírovém náměstí, zrovna vrcholila vzpomínková slavnost ke státnímu svátku. No a tak se stalo, že nás tohle krásné město přivítalo neméně krásnou naší hymnou v podání pěveckého souboru. V městském informačním centru na nás čekal s dopoledním kulturně-turistickým programem průvodce pan Lacina. Nejdříve nás vzal na prohlídku expozice Důl Richard v proměnách času v podzemní chodbě pod budovou radnice. Po vystoupání ze sklepení nás provedl okruhem po pamětihodnostech Litoměřic. Je pravda, že počasí k nám nebylo moc přívětivé a tak jsme se po cca 70 minutách procházky rádi ohřáli svařáčkem v restauraci Dobrá bašta. Tam pro naší vyhládlou společnost připravili opulentní tříchodové Svatomartinské menu doprovázené sklenkou mladého vína.

Kouzelné historické centrum Litoměřic je památkovou rezervací. Její součástí je i barokní dům v Mostecké ulici, pod kterým se skrývají dvě patra původně gotických sklepů. A tam v degustačním sklepě pro nás Martin Mrázek ze společnosti Noravank připravil průřezovou degustaci vinných pokladů z oblasti Černého moře a Předního Kavkazu. Noravank je přímým dovozcem kvalitních vín z Arménie, Gruzie a Moldavska, zemí odkud pochází vinná kultura s tradicí delší než 6.000 let.
Cesta domů stejnou autobusovou linkou, za 65 minut jsme vystoupili v Letňanech.

Co jsme ochutnali – DEGUSTAČNÍ LIST.

< zpět