Newsletter
Přihlaste se pro odběr newsletteru
 
Novinky ve fotogalerii
 

VINAŘSKÝ VÍKEND V DOLNÍCH DUNAJOVICÍCH 3. – 5. června 2022, JARNÍ VÝJEZD DO KRAJE, KDE SE RODÍ VÍNO.

17. Duben 2022  |  Antonín Modr

Milí přátelé a příznivci klubu MOVIK,
v pozdějším termínu než obvykle, ale přesto vyrážíme na putování za vínem. Začátek června slibuje příjemné počasí, vinice, které se už zelenají a hotová vína z poslední sklizně, kterými se nám vinaři mohou pochlubit. Po pěti letech se vracíme do Dunajovic poznávat další vinařství, kde jsme ještě nebyli.

KOMPLETNÍ INSTRUKCE PRO ÚČASTNÍKY JARNÍHO VÝJEZDU DO DOLNÍCH DUNAJOVIC (čtěte prosím pozorně).
Počet účastníků výjezdu je limitován a jeho program je organizován pro počet max. do 16 osob.
Pokud jste se dosud nepřihlásili, máte ještě možnost tak učinit na degustačním večeru 26. dubna, anebo emailem nebo telefonicky do téhož data.

Jestliže vám bude chybět nějaká informace, kterou jste níže nenašli, nebo se budete chtít na cokoliv zeptat, neváhejte a volejte nebo pište na známé kontakty:

Antonín Modr, tel. 737 586 664, e-mail modr@klub-movik.cz

TERMÍN AKCE:
3. až 5. června 2022, pátek večer až neděle.

NÁPLŇ A ÚČAST:
neformální setkání milovníků vína a příznivců klubu MOVIK, kterého se může zúčastnit každý kdo má rád dobré víno a chce se o něm dozvědět něco více. Není důležitá míra zkušeností s tímto nápojem, ale chuť více mu porozumět a poznat místa, kde se víno rodí.

CENA:
3.505,- Kč za osobu při ubytování ve 2lůžkovém pokoji.

CO JE ZAHRNUTO V CENĚ:
– 2x ubytování se snídaní v pokoji s příslušenstvím v Penzionu Vlaštovka v Dolních Dunajovicích
– ubytovací poplatek obci
– páteční večerní řízená degustace vín ve vinařství Filip Mlýnek s posezením
– studené občerstvení při páteční degustaci
– sobotní prohlídka sklepa vinařství Mikrosvín Mikulov s řízenou ochutnávkou vín a se studeným občerstvením
– organizační náklady

CO V CENĚ NENÍ:
- doprava, ta je individuální.

PŘIHLÁŠKA, ÚHRADA a STORNO ÚČASTI.
Kdo jste využili avizované možnosti a už jste se přihlásili, vaše přihlášení platí a nemusíte se přihlašovat znovu. Jste již zaregistrovaní a stačí jen zaplatit.
Pokud jste se dosud nepřihlásili a chcete jet s námi, máte ještě možnost tak učinit na degustačním večeru 26. dubna, anebo emailem nebo telefonicky do téhož data. Vaše přihláška je platná až potvrzením z naší strany.

Účast potvrdíte zasláním úhrady za Vaši účast ve výši 3.505,- Kč za osobu na účet číslo 238362992 / 0300, NEJPOZDĚJI DO STŘEDY 11. KVĚTNA. Jako zprávu pro příjemce připište jména všech osob, za něž je platba složena. Přihlášením zároveň vyjadřujete souhlas s programem a podmínkami účasti na akci a plně je akceptujete. Po termínu platby 11. 5., nebude-li mít zájem někdo z náhradníků, je účast možno zrušit již jen se storno poplatkem 50 %, nebo platbu v plné výši převést na nákup vína z nabídky MOVIK – Modřanského vinařského klubu, nebo na některou ze služeb nabízených na www.klub-movik.cz.

UBYTOVÁNÍ.
Je zajištěno v moderním penzionu Vlaštovka převážně ve 2lůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením a WIFI připojením. Cena ubytování je součástí celkové ceny a zahrnuje také sobotní a nedělní snídani.
Parkování možno u penzionu na uzamykatelném parkovišti.

Adresa penzionu:
Penzion Vlaštovka, Hlavní 130, 691 85 Dolní Dunajovice.
http://www.penzionbarina.cz/vlastovka/

STRAVOVÁNÍ.
Při páteční degustaci vín ve vinařství Filip Mlýnek bude k dispozici bohaté studené občerstvení. Vydatná snídaně formou bufetu v sobotu a v neděli je v ceně ubytování. Při sobotní večerní degustaci ve sklepě vinařství Mikrosvín Mikulov bude k dispozici studené občerstvení z regionálních zdrojů (sýry ze sýrárny Kroupa a Vican, výběr uzenin z řeznictví U Rybků Podivín a řeznictví Žurek, škvarková pomazánka, domácí chleba).
Na individuální oběd (není v ceně) můžete zajít do místní restaurace Praha, ulice Hlavní 74. Mají otevřeno 8:00 – 23:00 hod.
https://www.restauraceapenzionpraha.cz/

PROGRAM VINAŘSKÉHO VÍKENDU (drobné změny vyhrazeny).

SRAZ NA PÁTEČNÍ PROGRAM BUDE PŘÍMO PŘED PENZIONEM VLAŠTOVKA v 18:40 hod. Cestu a příjezd do Dolních Dunajovic si naplánujte tak, abyste se pohodlně ubytovali v Penzionu Vlaštovka a abyste stihli začátek programu. Na nikoho se nečeká☺!!

KAM SE POJEDE.
Vinařská obec Dolní Dunajovice je známým centrem vinařské turistiky a výtečných vín Mikulovské vinařské podoblasti. S výměrou 409 ha vinic je šestou největší vinařskou obcí u nás. Leží na okraji Národní přírodní památky Dunajovské kopce. Tyto kopce se mohou pochlubit jedinečnou stepní vegetací, nádherným výhledem na okolí, ale především ceněnými viničními tratěmi (Zimní vrch, Ořechová hora, Kraví hora, Dunajovský kopec, Plotny). Více o obci https://www.dolni-dunajovice.cz/o-obci

Tříhvězdičkové Vinařství Filip Mlýnek (podle aktuálního vydání Průvodce Nejlepšími víny ČR) dělá svých cca 50.000 lahví roční produkce vynikajících vín z hroznů sklizených na necelých 9 ha vlastních vinic. Vinař Filip se zabývá výrobou pouze špičkových přívlastkových vín. V jeho vínech se odrážejí bohaté zkušenosti nabyté během praxe v prestižním německém vinařství Weingut Künstler v oblasti Rheingau. Stál jako sklepmistr také v počátcích úspěšného vinařství Volařík. V roce 2014 obdržel ocenění Enolog roku ČR. Můžeme se těšit nejen na top vína, ale i na Filipův pověstný humor.

Adresa vinařství:
https://www.filipmlynek.cz/

Vinařství Mikrosvín Mikulov, oceněné titulem Vinař roku 2019 a 2015, je středně velké vinařství s unikátním vztahem k pěstování révy a výrobě vína. Patří již dlouhé roky mezi nejvýznamnější producenty predikátních vín z pálavského terroir. Pro výrobu vín využívá svých 220 ha vinic. Sklepní hospodářství mají v Dunajovicích, přímo uprostřed vinohradů. Vlajkovou lodí vinařství je především Ryzlink vlašský, ale i Ryzlink rýnský a Chardonnay. Sklepmistrem je Zbyněk Žiška.

Adresa vinného sklepa: Sklepní ul. č. 657.
https://www.mikrosvin.cz/

Na shledanou v Dolních Dunajovicích☺!

< zpět