Newsletter
Přihlaste se pro odběr newsletteru
 
Novinky ve fotogalerii
 

ROZLOUČENÍ S LÉTEM aneb KOLEM SVĚTA ZA VÍNEM ve středu 20. září od 19:00 hod.

11. Září 2023  |  Antonín Modr

Milí přátelé dobrého vína a příznivci klubu MOVIK,
další degustační večer naší „vinné“ společnosti po letní přestávce v aktivitách klubu bude ve středu 20. září 2023. Zářijové degustaci ponechávám tradiční název. Je stejný, jako měly téměř všechny zářijové degustační večery v minulých letech, i když mi tentokrát přijde trochu nepatřičné zmiňovat konec léta ve chvíli, kdy již spoustu dní vytrvale praží slunce a teploměr stabilně atakuje teplotu ke 30°C.

Budeme chutnat vína, která mě zaujala během letních měsíců a i vy můžete do sestavy vín přispět svými zajímavými „úlovky“, které jste objevili při dovolenkových cestách doma nebo v cizině. Jestli máte chuť představit takové víno v MOVIKu, neostýchejte se a neváhejte. Ochutnat víno s Vaším příběhem bude super! Jenom mi to prosím dejte vědět předem, abych s tím počítal.

V připravené sestavě představím tři velice povedené veltlíny 2021, ze kterých dva jsou zařazeny mezi 100 nejlepších vín v Salonu vín ČR pro rok 2023. Z posledního ročníku 2022 ochutnáme Staré plotny od Jiřího Zámečníka, víno z vinice se smíšenou výsadbou v Dolních Dunajovicích a Ryzlink rýnský Traditionnel z akátových sudů z Vinařství Šamšula. Ten porovnáme s Ryzlinkem zrajícím v dubovém sudu ze bzeneckého vinařství Kněží hora. Dalším vzorkem bude výborné Rulandské bílé Blue line 2021 výběr z hroznů, suché z Lechovic. Z červených vín si připomeneme například moldavské Individo ME&CS z Chateau Vartely.

Tolik stručná pozvánka a je jen na vás, jestli si přijdete užít příjemný večer s krásnými víny v přátelské atmosféře klubu MOVIK. Nejsme uzavřená skupina, každý se k nám může přidat.

AKCE SE USKUTEČNÍ V HORNÍM PATŘE VINICE CAFÉ&BISTRO (replika Viniční stodoly) V AREÁLU VINIČNÍHO DOMKU, Chuchelská 6/1, Praha 4 – Modřany. Areál je jen pár kroků od zastávky tramvají linek č. 17 a č. 27. Výstupní stanice se jmenuje Modřanská škola. Možno také busem č. 117, výstup ve stanici Lehárova nebo Modřanská škola.

Pokud pozvání na degustační večer přijmete a chcete se ho zúčastnit, pak je z organizačních důvodů nezbytně nutné předem si rezervovat účast na emailové adrese modr@klub-movik.cz, nebo telefonicky či SMS zprávou na čísle 737 586 664. Pokud nepatříte k těm, kdo mi už účast potvrdili, REZERVACI JE NUTNÉ PROVÉST NEJPOZDĚJI DO PONDĚLNÍHO POLEDNE 18. ZÁŘÍ, nejlépe ale co nejdříve. Na výše uvedených kontaktech také v případě zájmu získáte jakékoliv další informace.

Poplatek za účast na zářijovém degustačním večeru je 580,- Kč a zahrnuje degustaci všech vzorků prezentovaných vín, pečivo, vodu, malé občerstvení k vínu a příspěvek na náklady za pronájem prostor.

Užívejte pozdního léta a těším se opět na shledanou v CAFÉ&BISTRO VINICE!

< zpět