Newsletter
Přihlaste se pro odběr newsletteru
 
Novinky ve fotogalerii
 

VINAŘSKÝ VÍKEND V BZENCI A VRACOVĚ 21. – 23. DUBNA 2023, JARNÍ VÝJEZD DO KRAJE, KDE SE RODÍ VÍNO.

16. Březen 2023  |  Antonín Modr

Milí přátelé a příznivci klubu MOVIK,
MOVIK – Modřanský vinařský klub pořádá víkendové setkání svých příznivců a milovníků dobrého vína, které se uskuteční ve dnech 21. až 23. dubna 2023 v Bzenci a Vracově. Je čas posunout se v našem poznávání vinařských oblastí a podívat se někam, kde jsme ještě nebyli. Po Strážnicku a Podluží se vydáme do dalšího ze šesti regionů, které tvoří Slováckou vinařskou podoblast. Vydáme se do samého centra moravského Slovácka, do regionu Bzeneckého.
Kompletní a podrobné instrukce pro zájemce, kteří se chtějí zúčastnit, jsou připojeny níže. Uzávěrka závazných přihlášek je 31. března 2023. Přihlásit se můžete jednoduše podle pokynů v odstavci PŘIHLÁŠKA, ÚHRADA a STORNO ÚČASTI.

KOMPLETNÍ INSTRUKCE PRO ÚČASTNÍKY VINAŘSKÉHO VÍKENDU V BZENCI A VRACOVĚ (čtěte prosím pozorně).
Počet účastníků výjezdu je limitován a jeho program je organizován pro počet max. do 16 osob.

Jestliže vám bude chybět nějaká informace, kterou jste níže nenašli, nebo se budete chtít na cokoliv zeptat, neváhejte a volejte nebo pište na známé kontakty:

Antonín Modr, tel. 737 586 664, e-mail modr@klub-movik.cz

TERMÍN AKCE:
21. až 23. dubna 2023, pátek večer až neděle.

NÁPLŇ A ÚČAST:
neformální setkání milovníků vína a příznivců klubu MOVIK, kterého se může zúčastnit každý kdo má rád dobré víno a chce se o něm dozvědět něco více. Není důležitá míra zkušeností s tímto nápojem, ale chuť více mu porozumět a poznat místa, kde se víno rodí.

CENA:
3.548,- Kč za osobu při ubytování ve 2lůžkovém pokoji penzionu BETA
3.348,- Kč za osobu při ubytování ve 3lůžkovém pokoji penzionu BETA
3.728,- Kč za osobu při ubytování v 1lůžkovém pokoji v penzionu Fürstova vila

CO JE ZAHRNUTO V CENĚ:
– ubytování na 2 noci se snídaní v penzionu BETA nebo v penzionu Fürstova vila ve Bzenci
– páteční večerní řízená degustace vín Vinařství Fridrich s posezením a konzumací lahůdek studeného občerstvení
– sobotní prohlídka kopaného sklepa Vinařství Kněží hora přímo pod vinohrady s návštěvou vinice
– sobotní večerní řízená ochutnávka vín Vinařství Kněží hora se studeným rautem a posezením
– jízdné Bzenec – Vracov a zpět
– organizační náklady

CO V CENĚ NENÍ:
- doprava, ta je individuální.

PŘIHLÁŠKA, ÚHRADA a STORNO ÚČASTI.
Přihlásit se můžete jednoduše emailem na adresu modr@klub-movik.cz. Uzávěrka závazných přihlášek je 31. března 2023. Vaše přihláška je platná až po obdržení potvrzujícího e-mailu s informací o výši účastnického poplatku, který se liší podle ubytovaní (viz odstavec CENA).
Účast potvrdíte zasláním úhrady za Vaši účast v příslušné výši na účet číslo 238362992 / 0300, NEJPOZDĚJI DO PÁTKU 31. BŘEZNA. Jako zprávu pro příjemce napište jména osob, za něž je platba složena. Přihlášením zároveň vyjadřujete souhlas s programem a podmínkami účasti na akci a plně je akceptujete. Po termínu platby 31. 3., nebude-li mít zájem někdo z náhradníků, je účast možno zrušit již jen se storno poplatkem 50 %, nebo platbu v plné výši převést na nákup vína z nabídky MOVIK – Modřanského vinařského klubu, nebo na některou ze služeb nabízených na www.klub-movik.cz.

UBYTOVÁNÍ.
Je zajištěno v penzionu BETA a penzionu FÜRSTOVA VILA ve Bzenci. Pokoje s vlastním sociálním zařízením a WIFI připojením. Cena ubytování je součástí celkové ceny a zahrnuje také sobotní a nedělní snídani.

Adresa ubytování:
Hotel a Penzion BETA, náměstí Svobody 760, 696 81 Bzenec
https://hotelbeta.cz

Penzion Fürstova vila, Horní náměstí 36, 696 81 Bzenec
http://www.furstovavila.cz

STRAVOVÁNÍ.
Při páteční degustaci vín ve Vinařství Fridrich ve Vracově bude k dispozici bohaté studené občerstvení. Vydatná snídaně formou bufetu v sobotu a v neděli je v ceně ubytování. Při sobotní večerní degustaci ve Vinařství Kněží hora bude k dispozici rovněž studené občerstvení formou rautu z regionálních zdrojů. Na individuální oběd (není v ceně) si můžete zajít například do restaurace Beta.

PROGRAM VINAŘSKÉHO VÍKENDU (drobné změny vyhrazeny).

SRAZ NA PÁTEČNÍ PROGRAM BUDE PŘÍMO PŘED PENZIONEM BETA v 17:45 hod. Páteční degustace bude ve Vracově. Proto si cestu a příjezd do Bzence naplánujte tak, abyste se stihli pohodlně ubytovat v penzionu. Odjezd linkového autobusu do Vracova je v 18:18 hod. Na nikoho se nečeká!!

KAM SE POJEDE.
Bzenec https://www.bzenec.cz
Bzenec je město v okrese Hodonín v Jihomoravském kraji, 9 km severozápadně od Veselí nad Moravou a 12 km jihovýchodně od Kyjova. Je vinařským centrem regionu. Tady se seznámíme s víny Vinařství Kněží hora.

Vinřství Kněží hora s.r.o. v Bzenci.
Vinařství rodiny Ingrovi bylo založeno v roce 2012. V současné době obhospodařuje 5 ha vinic v katastru obce Bzenec. Zaměřuje se na výrobu přívlastkového vína nejvyšší kvality s roční produkcí cca 65.000 lahví. Aktuálně má 4 vína zařazena mezi 100 nejlepších vín v Salonu vín ČR 2023.

Adresa vinařství: Tyršova 1619, 696 81 Bzenec.
https://www.vinarstviknezihora.cz/

Vracov https://www.mestovracov.cz/
Město Vracov leží cca 3 km západně od Bzence. Patří k největším vinařským obcím této části moravského Slovácka. Zde navštívíme Vinařství Fridrich.


Vinařství Fridrich ve Vracově.
Je malé rodinné vinařství, které vyrábí přívlastková vína jen z hroznů z vlastních vinic o rozloze 3 ha. Průměrná roční produkce je 15.000 lahví.

Adresa vinařství: Baráky, 696 42 Vracov
https://vinarstvifridrich.cz/

Bodový scénář Vinařského víkendu.

Pátek 21. 4.
17:45 Sraz na páteční degustaci bude přímo před penzionem BETA. Buďte prosím dochvilní ☺!

18:18 Odjezd linkovým autobusem do Vracova (1 stanice).

19:00 Prohlídka sklepa Vinařství Fridrich, řízená degustace, posezení s konzumací studeného občerstvení. Předpokládaný konec cca ve 23:00 hodin. Návrat do Bzence autobusem nebo vlakem – bude upřesněno na místě.

Sobota 22. 4.
Snídaně v penzionu BETA nebo Fürstova vila.
Dopolední program je individuální. Doporučuji podívat se na tipy jaké památky a turistické cíle v Bzenci navštívit: https://www.bzenec.cz/turistika/pamatky-turisticke-cile/
Na oběd si můžete zajít například do restaurace BETA (není v ceně).

Odpolední program.
Sraz bude před penzionem BETA v čase, který určíme na místě. Přesuneme se procházkou asi 3 km ke sklepu Pod Kněží horou, kde se nás ujme pan Čech. Provede nás samotným sklepem a zavede nás do vinic v okolí (to závisí na přízni počasí a postupu vegetace ve vinici). Potom se vrátíme do Vinařství Kněží hora, kde si prohlédneme výrobní prostory a technologii. Následovat bude řízená degustace vín s následným posezením s konzumací bohatého studeného občerstvení včetně zabíjačkových specialit.

Neděle 23. 4.
Po snídani v penzionu si můžete nakoupit nebo vyzvednout zakoupená vína.

Tím oficiální program Vinařského víkendu MOVIKu v Bzenci a Vracově skončí. Váš další program i doba odjezdu domů už záleží jen na Vašem rozhodnutí.

Na shledanou v Bzenci☺!

< zpět