Newsletter
Přihlaste se pro odběr newsletteru
 
Novinky ve fotogalerii
 

Služby

Vážení přátelé, hlavním oborem mojí činnosti je poskytování služeb spojených s vínem s osobním přístupem ke každému zákazníkovi bez ohledu na míru zkušeností, kterou s tímto nápojem má. Nezáleží na tom, jestli jste firma, nebo soukromá osoba.

Můžete si vybrat podle Vašich potřeb a Vašeho přání z následující nabídky, která může být i uceleným balíčkem služeb, ať jste soukromá osoba nebo firemní zákazník:
• Řízená degustace vín
• Neřízená degustace vín
• Předvedení sabráže
• Jednodenní, dvoudenní nebo třídenní výjezdy do vinorodých krajů v ČR organizované na klíč
• Zajištění vína pro Vaši privátní oslavu, firemní akci nebo jako dárek pro Vaše zaměstnance nebo obchodní partnery
• Vzdělávání o víně, přednášky a semináře na zvolená témata
• Dále nabízím pro majitele penzionů, vináren, vinoték a restaurací zaškolení personálu v práci a servisu s vínem

• Také si Vás dovolím pozvat k účasti na pravidelných degustačních večerech a dalších akcích pořádaných klubem MOVIK (viz pozvánky na HOMEPAGE a Kalendář akcí v sekci PŘÍŠTÍ AKCE).

CHCETE SE DOZVĚDĚT VÍCE?
ZDE JSOU OTÁZKY A ODPOVĚDI.

Co je to řízená degustace vín?
Řízená degustace vín je plně organizovanou akcí při které sommelier prezentuje účastníkům jednotlivá vína ze sestavy vybraných vín. Z odborného komentáře se dozvíte, např. jaké senzorické vlastnosti víno má, odkud pochází, kdo ho vyrobil, a třeba také historické souvislosti vážící se k dané odrůdě révy atp. Při prezentaci se seznámíte se zajímavostmi z technologie výroby vína, se zásadami servírování, skladování a archivace vína. Výběr vín závisí zcela na Vaší preferenci a komentář sommeliera na oblasti a hloubce Vašeho zájmu. Řízená degustace bývá nevšedním zážitkem a je vhodným doplňkem při firemních a privátních akcích. Můžete ji uspořádat pro své obchodní partnery i jako poděkování svým zaměstnancům. Já vám mohu zajistit kompletní servis i organizaci celé akce přesně podle Vašich požadavků.

Co je to neřízená degustace vín?
Neřízená nebo také pochůzková degustace bývá součástí společenských akcí. Při této formě degustace představuje sommelier vybraná vína účastníkům akce, seznamuje je s jejich vlastnostmi, charakteristikou, původem atd. a také zodpovídá jejich dotazy. V praxi probíhá ochutnávka tak, že sommelier stojí za stolem či pultem a podává výklad k vínům. Účastníci si sami chodí pro vzorky vín a vybírají si je podle své preference. Degustace tak má poněkud osobnější charakter. Neřízenou degustaci můžete uspořádat např. v rámci svatebního večírku, rodinné oslavy kulatého jubilea. Nebo jako součást firemního večírku, teambuildingu, semináře nebo školení. Je ideální také při společenských akcích pro Vaše obchodní partnery, kolegy nebo Vaše zaměstnance. Mohu ji pro vás kompletně připravit a zajistit veškerý související servis.

Kde se degustace konají?
Degustace pro vás mohu zajistit buď přímo v prostorách Vaší společnosti, nebo Vám vhodné místo rád pomohu vybrat a zorganizovat vše tak, aby to co nejlépe vyhovovalo Vašim požadavkům.

Kolik stojí řízená degustace na objednávku?
Cena se rámcově skládá z ceny vámi vybrané sestavy prezentovaných a degustovaných vín, dále z mého honoráře za komplexní přípravu a profesionální vedení řízené nebo neřízené degustace a případně z úhrady nákladů na dopravu. Cena je tedy individuální a vždy záleží na naší dohodě, která vždy směřuje k vaší plné spokojenosti.

Jaká vína při degustaci nabízíte?
Nabídka je opravdu velmi široká. Pokud mi dáte důvěru, předem pro Vás připravím návrh sestavy vín pro ochutnávku včetně cen, kterou Vám předám ke schválení. Ale můžete si samozřejmě také sami určit počet vzorků, cenovou úroveň, poměr bílých a červených vín, preferenci vín tuzemských nebo světových, anebo jejich kombinaci. Návrh bude plně respektovat Vaše přání a představy.

Je možná osobní schůzka?
Ano. Bude mi potěšením probrat s Vámi osobně Vaši představu organizace ochutnávky a její jednotlivé detaily, nebo cokoliv týkajícího se nabízených služeb. Na místě a termínu setkání se určitě domluvíme. Neváhejte mne kdykoliv kontaktovat.

Jak je to s občerstvením při ochutnávce vín?
Standardně bývá součástí ochutnávky voda a pečivo jako neutralizační sousto. Na Vaše přání a po dohodě pro Vás mohu zajistit další libovolné občerstvení formou uzeninového a sýrového nářezu jako studenou obloženou mísu, chlebíčky nebo teplé občerstvení. Stačí, když mi sdělíte, co byste si představovali.

Co je to sabráž?
V rámci degustace nebo i samostatně mohu nabídnout také předvedení klasické sabráže (sabrage), otevření láhve sektu, respektive odseknutí zátky sektu šavlí. Sabráž je velmi elegantní a poněkud adrenalinový způsob odzátkování láhve šumivého vína (sektu). Jediným švihem šavle se odsekne koncová část hrdla i se zátkou. Tlak uvnitř lahve v součinnosti s kinetickou energií šavle způsobí čistý lom na konci hrdla a následné uvolnění přetlaku bezpečně vyplaví eventuální střípky. Sabráž je zaručený prostředek jak ozvláštnit jakoukoliv slavnostní příležitost a je vhodná také jako vyvrcholení na závěr řízené degustace. Předvedení sabráže předchází krátké seznámení se zajímavou historii vzniku této nevšední „atrakce“.
Cena za sabráž závisí na použitém sektu (musí být vyroben klasickou šampaňskou metodou druhotného kvašení vína v lahvi) a počtu lahví. Nemějte obavy, jistě se dohodneme.

Nabídka výjezdu do vinorodého kraje v ČR, připravená na klíč?
Ano, mohu Vám ji komplexně připravit po konzultaci s Vámi a přesně tak, jak si budete přát. Sdělíte mi časový rozsah, počet účastníků, požadavek na stravu a typ ubytování a sdělíte mi Váš plánovaný rozpočet. Vše ostatní můžete s důvěrou přenechat nám. Abyste byli maximálně spokojeni, dopřejte nám alespoň 3 týdny na přípravu akce pro Vás.

Co to vlastně je ten výjezd do vinorodého kraje?
Je to výlet do regionů, kde se víno rodí. Na vinařské mapě moravských a českých vinařských podoblastí je nespočet míst s neopakovatelným „geniem loci“, která Vás doslova okouzlí. Obvykle jde o 1 – 3 denní akci. Víkend, prodloužený víkend, ale to není podmínkou. Ilustrativní příklad toho, co může být v programu:
– příjezd na místo (zpravidla individuální)
– ubytování
– exkurze vinařství, prohlídka sklepního hospodářství a technologie výroby se sklenkou vína v ruce
– prezentace vín a řízená degustace s vinařem, sklepmistrem nebo enologem vinařství
– občerstvení nebo raut (teplý i studený) s konzumací místních specialit
– přátelské posezení s vínem může být doprovázeno třeba cimbálovou muzikou nebo harmonikou
– nákup vína přímo ve vinařství
– kulturně turistický nebo sportovní program pro osvěžení těla i ducha
Určitě si to užijete a přesvědčíte se, že jde nejen o nezapomenutelný zážitek, ale i o skvělý způsob relaxace. Je to také dobrý tip pro teambuilding. Záleží jen na Vás.

Co mi nabídnete, když se na vás obrátím s požadavkem zajištění vína pro naši akci/oslavu/svatbu?
Předložím Vám nabídku vín s mým doporučením, ze které si sami můžete vybrat. Nabídka je koncipována s ohledem na Vaše přání, na Vaši případnou bližší specifikaci druhu a typu vína (zda preferujete vína suchá nebo sladší, červená, bílá, rosé nebo sekty, tuzemská nebo zahraniční… atd.). Vína jsou dodávána standardně v kartonech po 6 lahvích. Pokud jde o cenu, pomohu Vám s výběrem vína tak, abyste nepřekročili Váš předpokládaný rozpočet. Vámi vybraná vína Vám dovezu vlastní dopravou přímo na Vaši adresu. Po Praze a blízkém okolí zdarma, do jiných míst za paušální poplatek. Budete-li si přát, mohu Vám zapůjčit také skleničky.

Mohu u vás objednat víno v dárkovém balení?
Ano. Víno je všeobecně považováno za ideální dárek jak pro zaměstnance, tak pro obchodní partnery. Můžeme zajistit víno ve vkusném kartonovém obalu. Snažíme se v maximální míře vyhovět Vašim požadavkům. Máte-li takový požadavek, dopřejte nám alespoň 14 dní k jeho realizaci a včas se s námi spojte.

MOVIK podporuje chráněnou dílnu občanského sdružení SALET nákupem dárkových obalů na víno z jejich produkce. Nákupem vína v dárkovém balení tak pomůžete dobré věci.

Co jsou to degustační večery klubu MOVIK?
Pravidelné degustační večery jsou profesionálně vedené prezentace a řízené ochutnávky a další akce s vínem, které jsou zaměřeny na hlubší poznávání vín napříč regiony a vinařstvími. Seznamují „přátelskou“ formou s typy a styly různých vín, s víny z jednotlivých odrůd, s technologií výroby, s vinařskou historii a obecně jsou zaměřeny na rozvíjení vinařské kultury a kultury pití vína. Součástí ochutnávky bývají také zábavné kvizy s vinařskou tématikou. Pokud Vás některé víno osloví, je samozřejmě možné zakoupit na místě, nebo objednat kterékoliv z představovaných vín podle Vaší osobní preference.
Termíny akcí a pozvánky na ně jsou uveřejňovány průběžně na úvodní stránce tohoto webu, anebo je najdete v sekci Příští akce.

Mohu se jich zúčastnit?
Ano, to je smyslem těchto akcí. Přijďte. Jsou přístupné všem zájemcům, kteří mají rádi dobré víno a chtějí se o něm dovědět něco více, bez ohledu na osobní míru zkušeností, kterou s tímto nápojem mají.

Zaškolení personálu v práci a servisu s vínem.
Jste majitelem nového penzionu nebo restaurace a chcete mít služby na odpovídající úrovni? Provozujete vinárnu nebo penzion a rozhodl jste se posunout servis pro zákazníka na vyšší úroveň? Pak mne klidně zkontaktujte a já Vám nabídnu, v čem a jak Vám mohu pomoci. Uvidíte, jak Vaši hosté a zákazníci ocení profesionalitu podávání vína a jak Vám tahle zdánlivě nepodstatná záležitost pomůže ve vašem podnikání. A nebojte se, investice to není velká a brzy se Vám vrátí. Dejte na moji zkušenost.

Máte další otázky?
Neváhejte mne kontaktovat. Budu se těšit.

VÍNO JAKO DAŇOVĚ ODPOČÍTATELNÁ POLOŽKA.
Víno lze odečíst od základu daně z příjmu, a to za těchto podmínek:
• víno je v hodnotě do 500,- Kč za kus bez DPH
• víno je tiché (nikoliv tedy víno šumivé/sekt, anebo fortifikované/dolihované; na taková nelze aplikovat)
• víno bude použito jako propagační předmět
• láhev musí být opatřena obchodní firmou nebo ochrannou známkou poskytovatele vína, nebo názvem propagovaného zboží nebo služby
Pozn.: Do ceny, která nepřesáhne zmíněných 500,- Kč, se započítávají také náklady, jež vzniknou s pořízením reklamního předmětu, např. výdaje za dopravu, dotisk reklamních etiket, náklady na dárkové balení.

Toto vyplývá ze zákona č. 441/2005 Sb., část 6.

Kdy nemusíte u vína odvádět DPH?
DPH si lze odečíst a při výdeji do spotřeby není povinnost DPH odvádět za podmínek, že:
• jste plátcem DPH
• víno je v hodnotě do 500,- Kč za kus bez DPH
• víno je zakoupeno jako propagační předmět
• jedná se o víno tiché
Jestli si to budete přát, mohu Vám přímo do faktury uvést: „Víno je určeno jako reklamní předmět, lahve označeny logem firmy“.