Newsletter
Přihlaste se pro odběr newsletteru
 
Novinky ve fotogalerii
 

VINAŘSKÝ VÍKEND VE VALTICÍCH 19. – 21. DUBNA 2024, JARNÍ VÝJEZD DO KRAJE, KDE SE RODÍ VÍNO.

7. Březen 2024  |  Antonín Modr

Milí přátelé a příznivci klubu MOVIK,
zvu vás na víkendové setkání příznivců a milovníků dobrého vína, které se uskuteční ve dnech 19. až 21. dubna 2024 v hlavním městě vína – ve Valticích. Jarní výjezd 2024 bude symbolickou tečkou za aktivitami MOVIK – Modřanského vinařského klubu. Kruh se uzavírá, končíme tam, kde jsme před 12 lety začali naše pravidelné výjezdy za vínem a kde jsme poprvé zažili úžasnou atmosféru společných akcí v kouzelných regionech spjatých s vínem.
Kompletní a podrobné instrukce pro zájemce, kteří se chtějí zúčastnit, jsou připojeny níže. Uzávěrka závazných přihlášek je 26. března 2024. Přihlásit se můžete jednoduše podle pokynů v odstavci PŘIHLÁŠKA, ÚHRADA a STORNO ÚČASTI.

KOMPLETNÍ INSTRUKCE PRO ÚČASTNÍKY VINAŘSKÉHO VÍKENDU VE VALTICÍCH (čtěte prosím pozorně).
Počet účastníků výjezdu je limitován a jeho program je organizován pro počet 15 osob.

Jestliže vám bude chybět nějaká informace, kterou jste níže nenašli, nebo se budete chtít na cokoliv zeptat, neváhejte a volejte nebo pište na známé kontakty:
Antonín Modr, tel. 737 586 664, e-mail – modr@klub-movik.cz

TERMÍN AKCE:
19. až 21. dubna 2024, pátek večer až neděle.

NÁPLŇ A ÚČAST:
neformální setkání milovníků vína a příznivců klubu MOVIK, kterého se může zúčastnit každý kdo má rád dobré víno a chce se o něm dozvědět něco více. Není důležitá míra zkušeností s tímto nápojem, ale chuť více mu porozumět a poznat místa, kde se víno rodí.

CENA:
4.379,- Kč za osobu při ubytování ve 2lůžkovém pokoji penzionu ADDO
4.106,- Kč za osobu při ubytování v 3lůžkovém pokoji penzionu ADDO
5.279,- Kč za osobu při ubytování v 1lůžkovém pokoji v penzionu ADDO

CO JE ZAHRNUTO V CENĚ:
– ubytování na 2 noci se snídaní formou švédského stolu v penzionu ADDO ve Valticích
– ubytovací a rekreační poplatek obci
– páteční večerní řízená degustace vín ve sklepě Vinařství Slunský s bohatým občerstvením
– v sobotu odpoledne prohlídkový okruh vinařství Chateau Valtice s průvodcem (Křížový sklep A.D. 1640, Chrám vína s rotundou a Moravský sklep s degustací 5 vzorků vína)
– sobotní podvečerní grilování formou rautu ve dvoře penzionu
– sobotní večerní řízená ochutnávka vín Vinařství Jiří Kopeček ve sklepě penzionu ADDO
– organizační náklady

CO V CENĚ NENÍ:
- doprava, ta je individuální.

PŘIHLÁŠKA, ÚHRADA a STORNO ÚČASTI.
Přihlásit se můžete jednoduše emailem na adresu modr@klub-movik.cz. Uzávěrka závazných přihlášek je 26. března 2024. Vaše přihláška je platná až po obdržení potvrzujícího e-mailu.
Účast potvrdíte zasláním úhrady za Vaši účast v příslušné výši na účet číslo 238362992 / 0300, NEJPOZDĚJI DO ÚTERKA 26. BŘEZNA. Jako zprávu pro příjemce napište jména osob, za něž je platba složena. Přihlášením zároveň vyjadřujete souhlas s programem a podmínkami účasti na akci a plně je akceptujete. Po termínu platby 26. 3., nebude-li mít zájem někdo z náhradníků, je účast možno zrušit již jen se storno poplatkem 50 %.

UBYTOVÁNÍ.
Je zajištěno v penzionu ADDO ve Valticích. Pokoje jsou s vlastním sociálním zařízením a lednicí. Cena ubytování je součástí celkové ceny a zahrnuje také sobotní a nedělní snídani.

Adresa ubytování:
Penzion ADDO, Polní 1123, 691 42 Valtice
https://www.addo.cz/

STRAVOVÁNÍ.
Při páteční degustaci vín ve Vinařství Slunský bude k dispozici občerstvení z regionálních zdrojů nahrazující večeři. Vydatná snídaně formou bufetu v sobotu a v neděli je v ceně ubytování. Před sobotní večerní degustací se posilníme grilovanými pochoutkami formou rautu ve dvoře penzionu. Při sobotní večerní degustaci vín pana Kopečka ve sklepě penzionu ADDO, bude k dispozici degustační sousto (voda, pečivo, sýr). Na individuální oběd (není v ceně) si můžete zajít do některé z valtických restaurací.

PROGRAM VINAŘSKÉHO VÍKENDU (drobné změny vyhrazeny).

SRAZ NA PÁTEČNÍ PROGRAM BUDE PŘÍMO PŘED PENZIONEM ADDO v 18:45 hod. Cestu a příjezd do Valtic si naplánujte tak, abyste se stihli pohodlně ubytovat. Na nikoho se nečeká!!

KAM SE JEDE.
Valtice https://www.valtice.eu/
Město nesoucí prestižní přídomek Hlavní město vína netřeba představovat. Každopádně se, jak sami uvidíte, za uplynulých 12 let velice změnilo. Stalo se jedním z význačných center vinařské turistiky. Valtický zámek, Kolonáda Reistna a Dianin chrám jsou od r. 1996 jako nedílné součásti Lednicko – valtického areálu zapsány na Seznam světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO.

Vinařství Slunský.
https://slunsky.webnode.cz/vinny-sklipek/
Je malé rodinné vinařství „tradičního“ charakteru s roční produkcí okolo 8.000 litrů. Hospodaří v historickém sklepě ze 17. století, který prošel v r. 2013 důkladnou rekonstrukcí.
Adresa sklepa: Polní ulice, 691 42 Valtice

Vinařství Jiří Kopeček.
https://www.neznami-vinari.cz/jiri-kopecek/
https://www.vinarska-akademie.cz/lektor-jiri-kopecek.html
http://www.vinumbonum.cz/
Vinařská legenda, zakladatel a prezident Vinařské akademie Valtice, vinařský odborník a pedagog, spoluautor několika knih o víně. Při příležitosti vyhlášení Vinaře roku 2012 byl Vinařskou unií uveden do síně slávy za celoživotní práci pro české a moravské vinařství. Jeho vinařství je zaměřené na výrobu přívlastkových vín z významných viničních tratí.
Degustace se uskuteční ve sklepě penzionu ADDO, kde budeme ubytovaní.

Bodový scénář Vinařského víkendu.

Pátek 19. 4.
18:45 Sraz na páteční degustaci přímo před penzionem ADDO. Buďte prosím dochvilní ☺!
19:00 Prohlídka sklepa rodiny Slunských, řízená degustace, konzumace bohatého občerstvení.

Sobota 22. 4.
Snídaně v penzionu ADDO.

Dopolední program.
Dobrovolný výšlap k Dianinu chrámu Rendez-vous (cca 4 km tam a 4 km zpět), zájemci mohou absolvovat také prohlídku interiéru a exteriéru s průvodcem (45 min, vstupné 100,- Kč). Alternativou může být krátká procházka ke Kolonádě Reistna, nebo jiný individuální program.
Doporučuji podívat se na tipy, jaké památky a turistické cíle ve Valticích navštívit: https://www.valtice.eu/turistika/turisticke-cile/

Na oběd si můžete zajít do některé z místních restaurací (není v ceně). Doporučuji Valtickou rychtu nebo Albero, ale všude se najíte dobře.

Odpolední program.
Sejdeme se u Mariánského sloupu na centrálním náměstí Svobody v čase, který si určíme až na místě. Přesuneme se k Vinařské stodole, kde nás průvodce provede prohlídkovým okruhem vinařství Chateau Valtice – Křížový sklep A.D. 1640, Chrám vína s rotundou a Moravský sklep s degustací 5 vzorků vína.

18:00 Grilování ve dvoře penzionu ADDO. Grilování je formou rautu, množství a výběr produktů je dle Vaší chuti. Kuřecí a vepřové maso, hermelín, kukuřice, zelenina, brambory. Jako předkrm Potjiekos – jihoafrické národní jídlo (směs dvou druhů masa – kuřecí, vepřové, zelenina, fazole, brambory, koření – dušené v litinovém kotlíku na dřevěném uhlí v keramickém grilu Big Green Egg). K tomu všemu pečivo, čerstvá zelenina a přípravky k dochucení.

19:00 Řízená degustace vín s Jiřím Kopečkem ve sklepě penzionu ADDO, kde jsme ubytovaní.

Neděle 23. 4.
Po snídani v penzionu náš program Vinařského víkendu MOVIKu ve Valticích skončí. Váš další program i doba odjezdu domů už záleží jen na Vašem rozhodnutí.

Na shledanou ve Valticích☺!

< zpět