Jarní výjezd do kraje kde se rodí víno – Valtice 2024

10. Květen 2024  |  Antonín Modr

Víkendové setkání příznivců a milovníků dobrého vína se konalo od pátku do neděle ve dnech 19. až 21. dubna v hlavním městě vína – ve Valticích. Zájem o účast byl nad očekávání. Vinařský víkend si přijelo společně užít 21 přátel klubu MOVIK, z toho byly dvě děti.

Měli jsme pro sebe k dispozici celý penzion ADDO. Velké poděkování za péči patří celému personálu tohoto moderního penzionu v čele s panem Dřímalem. Pestré a bohaté snídaně, sobotní podvečerní grilování formou rautu, možnost občerstvení nápoji během dne a především zprostředkování setkání s respektovanou osobností světa vína s panem Ing. Jiřím Kopečkem a degustace jeho originálních vín. Pan Kopeček je jednou z osobností, které mne ve Vinařské akademii Valtice zasvětili do vyššího levelu vědomostí o nejčistším přírodním nápoji, který máme tak rádi. Degustace se uskutečnila v sobotu v příjemném a útulném vinném sklepě přímo pod „naším“penzionem. Kromě devíti vín se s námi vinař podělil o zajímavé pohledy do jeho filozofie, se kterou svá vína dělá.

S Ing. Jiřím Kopečkem

Náš program v hlavním městě vína ale začal už v pátek v rekonstruovaném klasickém historickém sklepě vinařství rodiny Slunských. Jan a jeho otec Jiří k nám byli velice vstřícní a představili nám na malé rodinné vinařství neobvykle širokou paletu vín z mnoha odrůd. A to občerstvení k vínu!

S Honzou Slunským

V sobotním odpoledni jsme navštívili Vinařskou stodolu Chateau Valtice, odkud nás průvodce provedl prohlídkovým okruhem vinařství. Prohlédli jsme si Křížový sklep A.D. 1640 i unikátní Chrám vína s rotundou. Na konci trasy v Moravském sklepě nám ještě náš skvělý průvodce představil při degustaci 5 vzorků vín.
Tak si říkám, škoda, že už je to za námi ☺!

Chrám vína s rotundou v Chateau Valtice