XIII. Vánoční večer klubu MOVIK.

20. Leden 2024  |  Antonín Modr

Vánoční večer našeho klubu, tradiční setkání přátel dobrého vína, se uskutečnil ve středu 6. prosince v horním patře ViNiCE CAFÉ&BISTRO. Číslovka v nadpisu sice signalizuje, že se tato výroční akce konala potřinácté, ale vzhledem k dvouleté covidové pauze, kdy se vánoční setkání nekonalo, šlo o završení už 15. roku činnosti a aktivit klubu MOVIK – Modřanského vinařského klubu.

Vánoční párty byla pohodovým setkáním s přáteli v adventním čase, při kterém jsem oslavil i svoje osobní životní jubileum, vinařskou řečí vyjádřeno jako již „příjemně nazrálý věk“. Fotky z Vánočního večera si můžete prohlédnout ve FOTOGALERII.

Welcome drink s bublinkami (ZW rosé Frizzante od Sůkalů), společný přípitek sektem, volná degustace 9 bílých a 4 červených vín (viz degustační list), k vínu a dobré pohodě vynikající domácí občerstvení připravené paní Průchovou z ViNiCE C&B (quiche – slaný koláč, aranžované prkénko – mix uzenin a sýrů, domácí focaccia s olivovým olejem, domácí moravské koláčky). Dále představení unikátního archivního vína v krátké speciální řízené degustaci (jihoafrický Syrah 2015 z oblasti Stellenbosch) a losování „přátelské“ tomboly z dárečků, které přinesl a do tomboly vložil každý z účastníků.

Pokud nechci říct přímo smutná, pak rozhodně neveselá je skutečnost, že jsme o Vánočním večeru byli ve ViNiCI Café&Bistro naposledy. Opět, už podruhé v naší klubové historii, odchází MOVIK z repliky viniční stodoly, z ikonického prostředí pod svahem Modřanské vinice. S končícím názvem ViNiCE Café&Bistro končí na konci ledna i současní pronajímatelé, kteří k nám byli vždycky vstřícní. Jak to tam bude dál a od kdy? Kdo ví…